Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » UV záření a vliv
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
alesak1188
Nový Člen

Karma uživatele alesak1188 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 8  

UV záření a vliv Příspěvek č. 1

Zdravím všechny growery, chtěl bych se zeptat jakou roli hraje UV záření pro rostliny, když odstraním z výbojky tu bílou ochranou vrstvu, myslím luminofor?, prospěje to nějak, nebo to spíše ublíží, spálí. moc díky za každý příspěvek nerad bych něco podělal.

alešák1188 - http://s10.bitefight.cz/c.php?uid=84046

Old Post 18-12-2008 v 11:49 AM
alesak1188 je offline   Profil uživatele alesak1188   Find more posts by alesak1188   Foto galerie člena alesak1188   Click here to Send alesak1188 a Private Message   Add alesak1188 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele alesak1188! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tanita
Stálý Člen

Karma uživatele Tanita - 71% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 2

No většina z nás tady používá čiré vybojky,takže bez té vrstvy...Jinak o vlivu UV je tu hodně článků stačí hledet......

Eště mě napadá jak tu vrstvu chceš odstranit když je na vybojce zevnitř_?

Old Post 18-12-2008 v 13:40 PM
Tanita je offline   Profil uživatele Tanita   Find more posts by Tanita   Foto galerie člena Tanita   Click here to Send Tanita a Private Message   Add Tanita to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od alesak1188
Zdravím všechny growery, chtěl bych se zeptat jakou roli hraje UV záření pro rostliny, když odstraním z výbojky tu bílou ochranou vrstvu, myslím luminofor?, prospěje to nějak, nebo to spíše ublíží, spálí. moc díky za každý příspěvek nerad bych něco podělal.

Luminofor neodstraňuj, spálil bys kytky germicidním UV-C. Jako osvědčenej zdroj prospěšného UV-B záření se ukázali zářivky Repti-Glo s 8% vyzářeného výkonu v oblasti UV-B.

Pro lepší porozumění problematice doporučuju pročíst studii:"UV-B RADIATION EFFECTS ON PHOTOSYNTHESIS, GROWTH and CANNABINOID PRODUCTION OF TWO Cannabis sativa CHEMOTYPES" (nebo alespoň volně dostupný abstrakt). EDIT: z nějakého důvodu odkaz nefunguje, pokud na něj kliknete. Stačí ale skopírovat a vložit a vše jde bez problémů. URL zde:
code:
http://www3.interscience.wiley.com/journal/120019839/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0


Další prameny zde na G:




citace:
Původní příspěvek od Tanita
No většina z nás tady používá čiré vybojky,takže bez té vrstvy...Jinak o vlivu UV je tu hodně článků stačí hledet......

Eště mě napadá jak tu vrstvu chceš odstranit když je na vybojce zevnitř_?

Rtuťové výbojky vrstvu luminoforu mají, stejně tak MH, akorát není vidět (není bílá jako třeba u zářivkových trubic). Odstranit se dá rozbitím vnějšího skla (pod ním je jěště jedno -- samotný hořák).

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Naposledy upravil space.pussy 03-01-2009 v 20:10 PM

Old Post 18-12-2008 v 13:48 PM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesak1188
Nový Člen

Karma uživatele alesak1188 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Tanita
No většina z nás tady používá čiré vybojky,takže bez té vrstvy...Jinak o vlivu UV je tu hodně článků stačí hledet......

Eště mě napadá jak tu vrstvu chceš odstranit když je na vybojce zevnitř_?


no to je jednoduchý, vezmu řezný kotouč na flexu a tu banku odříznu, jednou jsme nahazovali garáž a omylem jsem tu výbojku rozbil a ona svítila dál, ale potom jsme byli všichni od té výbojky spálení jak od sluníčka:-)

alešák1188 - http://s10.bitefight.cz/c.php?uid=84046

Old Post 18-12-2008 v 17:38 PM
alesak1188 je offline   Profil uživatele alesak1188   Find more posts by alesak1188   Foto galerie člena alesak1188   Click here to Send alesak1188 a Private Message   Add alesak1188 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele alesak1188! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesak1188
Nový Člen

Karma uživatele alesak1188 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od space.pussy

Rtuťové výbojky vrstvu luminoforu mají, stejně tak MH, akorát není vidět (není bílá jako třeba u zářivkových trubic). Odstranit se dá rozbitím vnějšího skla (pod ním je jěště jedno -- samotný hořák).



díky moc, snažil jsem se prostudovat co nejvíc materiálů ohledně těch všech výbojek atd. a byl jsem z toho ještě víc zblblej, tak proto jsem se zeptal jen na to přesně co jsem potřeboval vědět a ještě že jsem to udělal. a v případě výbojky, že jsem to neudělal. opravdu díky a je to super že jste tady. už mi potvory vylezly, už mají tak deset cm a hned jsem tam pustil větráčky, aby zesílily.

alešák1188 - http://s10.bitefight.cz/c.php?uid=84046

Old Post 18-12-2008 v 17:48 PM
alesak1188 je offline   Profil uživatele alesak1188   Find more posts by alesak1188   Foto galerie člena alesak1188   Click here to Send alesak1188 a Private Message   Add alesak1188 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele alesak1188! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesak1188
Nový Člen

Karma uživatele alesak1188 - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 6

můžu se ještě zeptat jak dostanu do galerie fotky, nikde jsem nenašel odkaz na upload fotek do galerie, díky

alešák1188 - http://s10.bitefight.cz/c.php?uid=84046

Old Post 18-12-2008 v 17:49 PM
alesak1188 je offline   Profil uživatele alesak1188   Find more posts by alesak1188   Foto galerie člena alesak1188   Click here to Send alesak1188 a Private Message   Add alesak1188 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele alesak1188! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tanita
Stálý Člen

Karma uživatele Tanita - 71% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 7

http://grower.cz/pestovani/navody/...azky/16.html#93

Jestli je chceš pouze do galerie,tak je postup stejny akorát tam nezasktrnes vlozit do prispěvku

Old Post 18-12-2008 v 18:16 PM
Tanita je offline   Profil uživatele Tanita   Find more posts by Tanita   Foto galerie člena Tanita   Click here to Send Tanita a Private Message   Add Tanita to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:29 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-09-2005 - UV zářivky - 4 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1838860 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív