Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Výroba stínítka
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Výroba stínítka Příspěvek č. 1



Když jsem si chtěl udělat stínítko tak jsem tady nenašel dost přesný návod jak na to. (Bylo to dřív než se tu objevily home made Awingy a stejně by pro mě byly moc velké) Byly tu samé stínítka z okapů, z obalů od barev a tak. Ale použitelné jenom 2. Jeden byl styl komolý jehlan (jenže větrák který by foukal na výbojku by odrážel teplý vzduch dolů na kytky a aby byl odtah ve stropu mám malou výšku skříně) – bohužel ho zrovna teďka nemůžu najít. A druhý je o dost lépe udělaný a použitelný a to: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=2610 od člena Cannabidiol. Když jsem si u něho rozkreslil odrazy světla od výbojky, tak u ohybů se odráželo 2x a podle mé úvahy se s každým odrazem nějaké světlo pohltí sem to zkusil udělat tak aby se to zlepšilo.
Přidal jsem do oblasti ohybu ještě jednu část s polovičním úhlem a vyšlo mi už, že se světlo bude odrážet vždycky maximálně jednou.

Foto 1: rozkreslené Cannabidiolové stínitko.
Foto 2: S dalším meziúhlem

Blbě jsem si volil úhly vyzařování (dal jsem si „na strop stínítka vzdálenosti 2mm a jak se to vzdalovalo tak se mi čáry víc a víc přibližovaly, tak jsem nakonec musel dělat první odraz jenom tak, aby byl vidět pokrok. Stejně se světlo šíří všude takže v podstatě je každý úhel správně). Vychází mi z toho, že teoreticky by skoro úplně krajní části měly být docela dobře osvětlené.

Old Post 14-02-2007 v 00:47 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 2




Tak postup jak takové stínítko vyrobit, pro ty co to podle tohoto nákresu nezvládnou.
Nejdřív jsem si udělal model z tvrdého papíru, který se později bude výborně hodit jako šablona pro překleslení na plech. Rozměry vidíte na horním obrázku a jenom délka stínítka je 40cm a šířka čela je 47cm. Udělal jsem navíc přehyby pro konečné sešroubování.

Foto 1: Papírový model

Očistil jsem si starý porezavělý plech, který jsem našel u našeho domku, takovým tím drátěným kolečkem co se dá přidělat na brusku. (Kdyžtak určitě nějaký seženete ve sběrně železa za pár kaček)
Překreslil jsem na něho šablonu a bruskou jsem tvar vyřezal. Jde to mnohem líp než nůžkama na plech. Ty jsem použil jenom tam kde jsem se s bruskou nedostal.

Foto 2: Vyřezané stínítko z plechu

Pak jsem si na plech nakreslil i čáry, podle kterých budu stínítko ohýbat.

Foto 3: Komplet rozkreslené na plechu

Old Post 14-02-2007 v 00:55 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 3




Teďka byl problém jak to rovně pozohýbat. Vzal jsem si dva vinkly, které jsem dal proti sobě do svěráku a bylo to. Ještě lepší by byly jekle, ale kde je vzít a nekrást.

Foto 1: Upevnění do svěráku
Foto 2: Už naohýbaný plech

Dále jsem do přehybů a krajů stínítka vyvrtal dírky pro sešroubování malýma šroubkama, aby stínítko drželo úhly, které chci.

Foto 3: Vyvrtané díry pro méně chápavé

Old Post 14-02-2007 v 01:02 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 4




Foto 1: Sešroubované stínítko

Udělal jsem si úchyty pro zavěšení, které jsem přišrouboval k horním dírkám. Jsou to vlastně malé pásečky plechu 2x provrtané a v půlce přehnuté.

Foto 2: Umístění úchytů
Foto 3: Detail úchytů

Old Post 14-02-2007 v 01:06 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 5

No teďka stačí vyřezat díru pro větrák na ofuk výbojky do jednoho čela a dodělat dírky pro uchycení objímky na druhé straně. Já výbojku ani objímku ještě nemám doma (zajdu do Janče asi za týden), tak si počkám ať přesně vím kde mají být díry. Zbytek kolem objímky odřežu, aby mohl vzduch kolem výbojky jít dozadu a neodrážel se od druhé strany dolů. Samozřejmě nechte aspoň tak 3cm plechu kolem krajů, aby štít držel úhly plechu.
Už jsem si ho nabarvil bílou matnou barvou na radiátory a čekám na březen až ho poprve testnu.

Old Post 14-02-2007 v 01:10 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 6


Tak a takhle to vypadá nabarvené a s 12cm větráčkem na ofuk lampy.

Old Post 15-02-2007 v 16:39 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 7

Všem co mi dali K+ díky.

Old Post 19-02-2007 v 11:19 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paryba
Stálý Člen

Karma uživatele Paryba - 79% PěstitelskáKarma uživatele Paryba - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 8

nešel bych do něj......

má fůru nedostatků.....
a nikde sem se nedočet na jakou to máš watáž.....

Old Post 19-02-2007 v 11:45 AM
Paryba je offline   Profil uživatele Paryba   Find more posts by Paryba   Foto galerie člena Paryba   Click here to Send Paryba a Private Message   Add Paryba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Paryba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 9

Mám ho na 100W. Jaké má nedostatky? Rád se poučím a zkusím ho předělat. Ještě mám zhruba 3 týdny než budou připravení kloni.

Old Post 19-02-2007 v 20:50 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paryba
Stálý Člen

Karma uživatele Paryba - 79% PěstitelskáKarma uživatele Paryba - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 10



na 100W nepotřebuješ colltubu ani to zavírat do skla...

už se ti stalo že pod lampu máš kytky větší a po stranách žebráky? dělá to nerovnoměrnej rozptyl světla.... ale to tady už vylo popisovaný....

dej dolů rozptylku.... a na odraz světla ve stínítkách se mi nejvíc osvědčila stříbrná fólie.... (ne alobal....)

Old Post 20-02-2007 v 06:51 AM
Paryba je offline   Profil uživatele Paryba   Find more posts by Paryba   Foto galerie člena Paryba   Click here to Send Paryba a Private Message   Add Paryba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Paryba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 11

jedu grow poprvé tak se mi to ještě nestalo. To stínítko co je na prvním nákresu není vyrobené. Je vyrobené to na tom druhém. To první tady vyráběl na zakázku jeden člen a zjistil jsem právě že to na boky moc nejde. a tak jsem tam přidal ještě jeden úhel, který to na boky dává víc. To druhé už má rozptyl lepší. No kdybych ho dělal až potom co se tu objevily home made A-wingy, tak bych taky možná udělal A-wing (jenomže by se mi asi nechtělo kupovat nový proklepávaný nerez plech). A pokaždé se na A-wingy dává ten tepelný štít takže střed je taky dost přesvětlený.
Rozhodně si myslím že je to lepší než nějaké ty stínítka z prázných plechovek od barev, z okapů a jim podobné.

No za tři týdny grow rozjedu tak potom hodím fota jak to pod ním roste.

Old Post 20-02-2007 v 10:28 AM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Soul Rebel
Gangster

Karma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 384  

Příspěvek č. 12


Cau, na A-winga nemusis mit ten plech nejakej specialni. Ja mam z kourovovdny trubky (ta co je u kamen ) ktera stoji asi kilo a prace to je na chvilku, ale pak to jeste musim vylepit onou stribrnou folii o ktere uz mluvil Paryba, coz jsem jste nestih. Tady mas fotku at vidis

Na Novém 2oo8
V Malinách 2oo7
RaggaKings
BIG BROTHER IS WATCHING YOU ...on minichat

Old Post 20-02-2007 v 14:07 PM
Soul Rebel je offline   Profil uživatele Soul Rebel   Find more posts by Soul Rebel   Foto galerie člena Soul Rebel   Click here to Send Soul Rebel a Private Message   Add Soul Rebel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kickdashit
Stálý Člen

Karma uživatele kickdashit - 88% PěstitelskáKarma uživatele kickdashit - 88% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 13

cau,jak hlucnej je ten 120mm ventilator co tam mas???
peace

Old Post 20-02-2007 v 14:13 PM
kickdashit je offline   Profil uživatele kickdashit   Find more posts by kickdashit   Foto galerie člena kickdashit   Click here to Send kickdashit a Private Message   Add kickdashit to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kickdashit! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 14

to kickdashit: je to tenhle http://www.alfacomp.cz/php/product....12007N0BU0CK8RX při maximálním výkonu 23,5dB a výkon cca 96m3/h. Koupil jsem si pár odporů a kombinoval o kolik se ztiší. Na 2 metry nejde nic slyšet když jsem před něho dal odpor 50 ohmů. Ještě pořád to dost fučí na s mýma podmínka growu to bude bohatě stačit.

Old Post 20-02-2007 v 17:34 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caligula
Stálý Člen

Karma uživatele Caligula - 89% PěstitelskáKarma uživatele Caligula - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 78  

Příspěvek č. 15

Parádní stínidlo.. njn takhle to vypadá když na to někdo má prostory..
jen tiše závidím

God is Love

Old Post 13-10-2007 v 09:49 AM
Caligula je offline   Profil uživatele Caligula   Find more posts by Caligula   Foto galerie člena Caligula   Click here to Send Caligula a Private Message   Add Caligula to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Eloren
Stálý Člen

Karma uživatele Eloren - 65% PěstitelskáKarma uživatele Eloren - 65% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 16

Nebylo by lepší dát kousek plechu na vrchní stranu CT ? (dovnitř) Zamezil bys nepatrným ztrátám v tom skle. Každopádně K+ =)


2007-Outdoor-ukradeno

Old Post 06-01-2008 v 13:31 PM
Eloren je offline   Profil uživatele Eloren   Find more posts by Eloren   Foto galerie člena Eloren   Click here to Send Eloren a Private Message   Add Eloren to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:02 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
31-03-2017 - Výroba vlastného stanu - 23 odpovědí
30-06-2015 - výroba vlastního hnojiva - 48 odpovědí
10-10-2005 - Větráčky na stínítku - 13 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5925210 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív