Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Samozavlazovani
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
pro-tech
Nový Člen

Karma uživatele pro-tech - 52% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 18 

Škůdci Příspěvek č. 1

Ahoj potreboval bych poradit se samozavlazovanim,nemyslim kvetinace,ale nadobu+cerpadlo a casovej spinac.Jestli s tim mate nekdo zkusenost,prosim poradte mi ,jedna se mi zhruba o to jak casto tim kolikrat za den a kolik vody v dobe rustu a kvetu je takova kyti schopna za den prijmout.
diky za kazdou radu

pro-tech

Old Post 15-11-2001 v 14:23 PM
pro-tech je offline   Profil uživatele pro-tech   Find more posts by pro-tech   Foto galerie člena pro-tech   Click here to Send pro-tech a Private Message   Add pro-tech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Hydroponie Příspěvek č. 2

čerpadlo z odstřikovačů třeba ze Škoda 120 + digitální časovač, trafo na 12V, pár hadiček, škrtítko ... a je to....
akorát vychytat jak dlouho zavlažovat

Old Post 15-11-2001 v 20:33 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
breeder
Grower Team

Karma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 1611  

Příspěvek č. 3

- možná vám pomůže toto:
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=332

člověk si musí postavit skříň, aby mu slunce vycházelo a zacházelo každý den, kdy on chce

buď sám sebou bohem › postav si skříň a pořiď si lampu

Old Post 16-11-2001 v 06:58 AM
breeder je offline   Profil uživatele breeder   Find more posts by breeder   Foto galerie člena breeder   Click here to Send breeder a Private Message   Add breeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pro-tech
Nový Člen

Karma uživatele pro-tech - 52% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 18 

Upozornění panove dekuju Příspěvek č. 4

diky za rady,je fakt ze tak nejak jsem vsechno vychytal,ale to zavlazovani me opravdu trapi mam strach ze to bud preleju nebo zase nezaleju....no neda mi to spat.Mam problem v tom ze muzu kyti kontrolovat tak jedenkrat za 4-5 dni!Takze potrebuju sestavit neco na co se muzu spolehnout a co mi tam neudela za tech 5 dni neplechu a nevyserese.Premejslim ze to udelam takhle:
1) vyuzuju nejaky vetsi nadoby cca 100l do toho prdnu ponorny cerpadlo,v conradu maj pekny ponorny cca 399kc,rozvedu to hadicema ,hadickama ke kyti a budu vlazit bud rozprasit nebo jehlou.
2)Vaham jakej substrat asi keramzit s kokosem a NPK
mozna jeste do toho neco pridam jako perlit atd...
3) Dalsi vec kterou asi vyuziju budou ty samozavlazovaci kvetinace coz zn..dalsi nadobku,kbelik pod kyti + knotiky,do tyhle nadobky by mela stic prebytecna voda kdyz to preleju a v pripade maleho zaliti si kyti neco cucne
4)S tech spodnich nadobek bych udelal jeste takovej prepad ,kdyz tam bude moc vody tak to proste odtece nekam pryc nebo to cerpedlem vytahnu zpatky ,ale mam strach aby ta voda nebyla uz vonava takze asi nekam do hajz....

zajima me co si o tom myslite? radte plkejte posloucham
nez se rozhodnu jak ,chci vedet jestli ma tenhle systemek cenu obstat.Nerad bych zachvili tvoril neco jinyho-holt nejsem milionar
dik

pro-tech

Old Post 16-11-2001 v 10:11 AM
pro-tech je offline   Profil uživatele pro-tech   Find more posts by pro-tech   Foto galerie člena pro-tech   Click here to Send pro-tech a Private Message   Add pro-tech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
livo
Stálý Člen

Karma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 352  

Nápad to pro-tech Příspěvek č. 5


Zdar,
nechci se zase vtírat se S-IPem (self-irrigation pot ), ale nabízím k posouzení dvě možnosti:
1. použiješ zásobník s vodou a v Baumaxu si koupíš spec knoty - jeden konec se píchne do květináče a druhej se ponoří do zásobníku vody a kytky ti za 5 dní určitě neuschnou

2. použiješ podobnej systém jako mám já . Já sice dolívám vodu denně 1-1,5 litru, ale kytky vydrží v pohodě i tři dny bez dolití (pořád zbývá nějaká voda ve spodní nádobě). Můžeš použít i větší spodní nádobu a pak ti to bohatě vydrží (já mám tak na 3,5 litru). Důležitý je to, aby do spodní nádoby mohl vzduch, tzn. že necháš volný okraje (alespoň 1 cm kolem dokola) - bude se provzdušňovat půda a knoty a kořeny si taky lebeděj. Takhle vypadá spodek horní nádoby, dal jsem to jenom na OG, ale sem se to taky hodí: . Jinak toho keramzitu přidej max 2 hrsti, dej víc perlitu, no a ten kokos by měl bejt ve většině. Můžeš přidat i trochu hlíny, bude to zásobárna živin v počátku růstu.
No to jsem se vykecal, snad ti to trochu pomůže

[Edited by livo on 16-11-2001 at 11:43 AM]

LIV
Poslouchejte prosím. Je to jednoduché, a tak je možné, že vám chytrým to docela unikne...

Old Post 16-11-2001 v 10:35 AM
livo je offline   Profil uživatele livo   Find more posts by livo   Foto galerie člena livo   Click here to Send livo a Private Message   Add livo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pro-tech
Nový Člen

Karma uživatele pro-tech - 52% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 18 

to breeder Příspěvek č. 6

tak jsem to scihnul v galerii a musim konstatovat,ze si opravdu dobrej,necham se od tebe inspirovat.Zatim zkusim pracovat s tim co mam a po prvni sklizni az to vsechno vychytam bych zkusil neco podobnyho koukal jsem ze i hlava uz ma neco takovyho.
Nakolik te prisly vsechny ty hadice a podstavec s truhlikama?
dik

pro-tech

Old Post 16-11-2001 v 10:52 AM
pro-tech je offline   Profil uživatele pro-tech   Find more posts by pro-tech   Foto galerie člena pro-tech   Click here to Send pro-tech a Private Message   Add pro-tech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pro-tech
Nový Člen

Karma uživatele pro-tech - 52% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 7

to livo
cauky tesime ze i ty autor prave samozavlazovacich truhliku ses podelil o radu.Thanks livo.Budu kombinovat.

pro-tech

Old Post 16-11-2001 v 10:57 AM
pro-tech je offline   Profil uživatele pro-tech   Find more posts by pro-tech   Foto galerie člena pro-tech   Click here to Send pro-tech a Private Message   Add pro-tech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

cerpadlo Příspěvek č. 8

2 pro-tech: mohl bys prosim uvest parametry toho Conradiho cerpadelka - zajimala by me hlavne vytlacna vyska. Taky se obcas kytkam nemohu venovat, treba i nekolik dni.
Vetsine kytek to nevadi - jsou v keramzitu (jenom) a qetinace stoji ve vane, ktera se zespoda co 6 hodin napusti 8 - 12 cm roztokem a zase vypusti. Cyklus trva 15 minut - nejmensi doba na levnych spinackach. Dole je nadoba 35l (mam 2 systemy, do druheho jsem dal maltovnik ~70l z OBI), takze roztok vydrzi dost dlouho. Ve spodnich zasobnicich trochu bublam - ale jenom trochu, proste jenom at to nezasmradne.
Vetsina vzduchu jde totiz do bublaku - a zrovna ten bych mel doplnovat, ovsem to uz mi aqarijni ponorne cerpadelko nevytahne (max cca 90 cm). Tak proto se ptam na ty parametry Conradiho cerpadla. Diky za odpoved - a snad Ti moje chaoticke liceni v necem pomuze...

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 16-11-2001 v 11:20 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pro-tech
Nový Člen

Karma uživatele pro-tech - 52% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 18 

Conrad čerpadélko Příspěvek č. 9

to virindis
jiste ze muzu,ale bude mi to chvili trvat v pondeli ti sem hodim presny info,zatim ale nepresne by to melo bejt:
jsou tam tri druhy tehlech malejch ponornej cena cca 399-899,od 12l za min vejs a s tou vyskou to je cca - pod metr to nejde spis vejs.cihni na net conrad.cz jsou tam vyfoceny ale dost chaoticky se to tam hleda,doma mam katalog tak ti tam cihnu.
vydrz

pro-tech

Old Post 16-11-2001 v 12:17 PM
pro-tech je offline   Profil uživatele pro-tech   Find more posts by pro-tech   Foto galerie člena pro-tech   Click here to Send pro-tech a Private Message   Add pro-tech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
debil
Stálý Člen

Karma uživatele debil - 29% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 89 

knoty Příspěvek č. 10

čus livo,
mám jeden dotázek s těma knotama, pro upřesnění bych později dodal nějaký foto,ale zatim teoreticky.Myslíš, že kdybych ty speciální knoty zapíchl do kokosovejch rohoží, třeba tak 10 do jedný jestli by to makalo?Nevadil by na ten roztok ten samej PE truhlík,jenom prostě položenej pod tím druhým.Myslim si že by to bylo na jednoduchost a fin. nenáročnost celkem zajívavý.I tu funkci to snad bude plnit spolehlivě.

dík debil

Mějte rádi DEBILI,my za to nemůžeme

Old Post 16-11-2001 v 13:26 PM
debil je offline   Profil uživatele debil   Find more posts by debil   Foto galerie člena debil   Click here to Send debil a Private Message   Add debil to your buddy list     Navštiv homepage uživatele debil! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
livo
Stálý Člen

Karma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 352  

to debil :) Příspěvek č. 11

Zdar,
já jsem ty knoty z Baumaxu moc neprohlížel, protože se mi nelíbil ten materiál (připadá mi to jako filc nebo podobnej sajrajt ). Nemůžu teda stopro říct, jestli by byly schopný vytáhnou roztok do řekněme 30 - 40 cm. Používají se tak, že zásobník vody je položenej vedle květináče a voda překonává minimální výšku (vlastně přelejzá z nádoby do nádoby). Pokud bys použil knoty, který si vyrobíš ze skelnýho pletiva (na laminování) tak ty jsou schopný vytáhnout vodu mnohem vejš. Záleží ovšem taky na tom, jak hluboko jsou knoty ponořený do roztoku - čím vyšší hladina v nádobě s knotama, tím větší síly ženou vodu nahoru.
V horní nádobě by ale měly být drenážní otvory pro provzdušnění substrátu (viz výše a obrázek). Zkus si kdyžtak ještě projít téma o samozavlažovákách, tam to mám myslím podrobněji. Je to tam trochu roztahaný, časem to zkusím uspořádat. Btw fakt doporučuju tu knížku za 35 Kč, až půjdeš okolo knihy, tak do ní jenom nahlídni a uvidíš, že jí koupíš .

to pro-tech: nejsem autorem samozavlažovacích truhlíků , pouze jsem aplikoval něco co už někdo s úspěchem vyzkoušel

[Edited by livo on 16-11-2001 at 10:26 PM]

LIV
Poslouchejte prosím. Je to jednoduché, a tak je možné, že vám chytrým to docela unikne...

Old Post 16-11-2001 v 14:35 PM
livo je offline   Profil uživatele livo   Find more posts by livo   Foto galerie člena livo   Click here to Send livo a Private Message   Add livo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
netopeyr
Stálý Člen

Karma uživatele netopeyr - 51% PěstitelskáKarma uživatele netopeyr - 51% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 161 

Příspěvek č. 12

Nazdar
No k meym kyti se dostanu dvakrát za teyden, no potředuyu vyedet kolik yedna kyti potřebuye vody na den mam kvyetniky 30x30x20 (š.x d. x v.) .
Yo a kde se dá sehnat to čerpadýlko CONRADO.
Zatim dik.

Old Post 18-11-2001 v 11:48 AM
netopeyr je offline   Profil uživatele netopeyr   Find more posts by netopeyr   Foto galerie člena netopeyr   Click here to Send netopeyr a Private Message   Add netopeyr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pro-tech
Nový Člen

Karma uživatele pro-tech - 52% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 18 

conrad Příspěvek č. 13

to netopeyr:
objednej si ho na netu,pride ti to na dobirku.Jak jsem psal nahore jsou tam i fotky,ale katalog je katalog.Stoji cca 90kc a sezenes ho v jakykoliv vetsi prodejne elektro.
Napr.GM electronic nebo na Zizkove maj primo prodejnu myslim ze je to Rohacova ulice.

to livo myslel jsem na Groweru

to viridis-vydrz jeste do zitra jeste jsem se po vikendu nedostal dom.

pro-tech

Old Post 19-11-2001 v 11:39 AM
pro-tech je offline   Profil uživatele pro-tech   Find more posts by pro-tech   Foto galerie člena pro-tech   Click here to Send pro-tech a Private Message   Add pro-tech to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
netopeyr
Stálý Člen

Karma uživatele netopeyr - 51% PěstitelskáKarma uživatele netopeyr - 51% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 161 

Příspěvek č. 14

No nevobyevil sem žádnou http://www.conrad.cz, ale to je jedno já si zajedu na ten Žižkov (stejně sem pořad v Praze za starou), (stejně to mam rači z ruky do ruky).

Jo a pořád potřebuju vyedět kolik to chce ty vody na den (30*30*20)
Zatim Čau a dik.

Old Post 19-11-2001 v 17:44 PM
netopeyr je offline   Profil uživatele netopeyr   Find more posts by netopeyr   Foto galerie člena netopeyr   Click here to Send netopeyr a Private Message   Add netopeyr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
netopeyr
Stálý Člen

Karma uživatele netopeyr - 51% PěstitelskáKarma uživatele netopeyr - 51% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 161 

Příspěvek č. 15

1 decka/den/kytka je málo-moc-nebo akorát (květniky 18l)

Old Post 21-11-2001 v 14:53 PM
netopeyr je offline   Profil uživatele netopeyr   Find more posts by netopeyr   Foto galerie člena netopeyr   Click here to Send netopeyr a Private Message   Add netopeyr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nemoralis
Nový Člen

Karma uživatele Nemoralis - 54% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 20  

Ještě jeden S-I Pot Příspěvek č. 16

Ave, letos jsem řešil problém jak zalejt během 10dení dovolené Afgánka na balkoně. Všechna čest těm napadům výše, do skříně fajn, ale kdo by se s tím dělal pro pár dní....Tak jsem vzal gumovou hadičku a navlík jsem do ní 3 (navlhčená) vlněná vlákna (docela natěsno, Tip:nejprv provlíkat pevnou nit s těžkou jehlou a pomáhat si magnetem), rezervoár na 15l postavil vedle květináče a spojil hadicí (nitě volně končily v půdě). Práce tak na 15min. Pak během 3 dnů vychytat průtok (zaškrcováním) podle spotřeby. Jestli máte blízko WC je fajn použít nádrž splachovadla jako rezervoár a můžete na 2 měsíce do Amstru.
Nezkoušel jsem maximální délku vedení a výškový rozdíl, ale myslím, že je to docela výkonný-chce to zkusit.
Salve

Old Post 05-08-2002 v 10:52 AM
Nemoralis je offline   Profil uživatele Nemoralis   Find more posts by Nemoralis   Foto galerie člena Nemoralis   Click here to Send Nemoralis a Private Message   Add Nemoralis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:51 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-10-2016 - samozavlažovací systém - 6 odpovědí
26-03-2006 - zavlazovani dripsys - 34 odpovědí
28-07-2002 - Zavlažování - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2095170 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív