Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » cirkulační systém SIMPLE BOWL
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Hydroponie cirkulační systém SIMPLE BOWL Příspěvek č. 1



Cirkulační systém pro rychlerostoucí rostliny -objem cca-11L roztoku,včetně 12Lkeramzitu(4-8/8-16mm 1:1),čerpadla-5w,1 kostky kamenné vaty-lze umístit i 2 kostky vaty-velmi praktický- stačí rozsvítit světlo a zapojit do sítě-rozměry-v42cm-š28cm-d40cm
Simple Bowl-princip- ve spodní nádobě je živný roztok max. 11-12L,který je čerpadlem(5w)čerpán do té vrchní do rozvodové trubky,která je opoatřena 11 otvory kudy neustále proudí roztok a zásobuje tak kořeny po celé délce nádoby.Vrchní nádoba má pouze jeden výtokový otvor,kterým se za pomocí 20cm dlouhé umělohmotné trubky dostává roztok zpět dolů.V horní nádobě na dně zůstává stabilně min. cca.1-2L to lze zvýšit vysunutím odvodové trubky buďto nahorů nebo dolů.Kořeny zůstavají v horní nádobě,kterou lze kdykoliv odpojit vysunutím plastového kolínka od rozvodové trubky.Keramzit je třeba důkladně promýt od nečistot a předejít tak zanešení systému.



ahoj,
z hydroponie plus jsem si obednal tento system,protoze cena se mi zda byt v poho.Jsem zacatecnik a v tomto minisystemku bych chtel,neco zkusit vypestovat.Je to uplne poprve.tak kdo vi jak to dopadne.Nemam zadneho kamarada pěstitele,tak když to neporoste,naštěstí jsou tady tyto stránky.Něco už jsem si tu prečetl,tak uvidíme.
Některé věci mi ještě nejsou jasné,ale chcu se učit lítat za letu.
V tomto systému by se měly kořínky prorůstat keramzitem,nevadí to kořínkům?Jestli to bude nanic,skusím bubler.
Jediné hnojivo,které jsem sehnal pro hydroponii je Terra San v bauhausu,hnojím jako v bubleru.Znáte někdo toto hnojivo?
Budu se tady snažit dávat fotky,pokud bude co fotit.
Myslíte ,že má tento systém smysl,nebo mám jít do bubleru?

Naposledy upravil 05-12-2004 v 20:43 PM

Old Post 04-12-2004 v 18:25 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlček
Stálý Člen

Karma uživatele vlček - 87% PěstitelskáKarma uživatele vlček - 87% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 598 

Příspěvek č. 2

negdo tady z growru v nem pestoval a vysledek si misim vic nez prumerny ale nepamatuju si jeho(jeji) wataz kazdopadne bych si to raci postavil sam nez sponzorovat lidi keri na tom brutalne videlavaji(kazdej sme jinej a ja na takovej sponzoring nemam prachy) vysledky me budou urco zajimat jako hnojiva bych doporucil wuxal super(hornbach) OBM(taky hornbach a delajiho v brne a v podnikovce ho maji za polovinu) ja se je daval do hliny a f poho akorat nemam skusenosti s vermesfluidem kerej mi do hliny prisel lepsi ale na hydro nemam skusenosti a bohuzel asi ani nigdo tady no vyzkousim to v prubehu pristich xdnu a neco napisu mear vlček

Old Post 04-12-2004 v 20:35 PM
vlček je offline   Profil uživatele vlček   Find more posts by vlček   Foto galerie člena vlček   Click here to Send vlček a Private Message   Add vlček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alennka
Stálý Člen

Karma uživatele Alennka - 47% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 3

Jo jo, určitě to smysl má. Sic se zdá malej, ale je to pohoda. Stačí 150tka sodík a není co řešit. Pokud se ti podaří 2x 1m kytí, myslím že budeš a nejen ty, hodně spokojen. Jen hlídat ph a ec. Začni ec jen do 1.0 a ani chlup víc.Zde platí, že méně je více. Pokud to přepálíš, je jen pomalá cesta zpět. Než se chudák vzpamatuje, máš skoro 14 dní pryč a celou dobu čekáš zda to dobře dopadne. Tak normal voda(město) má ec+-0.5 a na první vodu stačí 0.8. Jo a to hnoivo jsi měl koupit taky tam co simpl.Mají tam Kr. a cena celkem pohoda.

Hmmm...........

Old Post 04-12-2004 v 20:35 PM
Alennka je offline   Profil uživatele Alennka   Find more posts by Alennka   Foto galerie člena Alennka   Click here to Send Alennka a Private Message   Add Alennka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

diky moc,ph hlídám,ale nevím si rady s tím ec.Dá se měřit jinak než digitálním ec-metrem?Kdyby mi vyrostlo kýtí 2x 1m byl bych maximálně spokojen:-)

Old Post 04-12-2004 v 20:54 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Firestarter
Stálý Člen

Karma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% PěstitelskáKarma uživatele Firestarter - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 5

napr. tady v tomto theardu se nejevi tento systemek vubec spatne:
http://grower.cz/forum/showthre...=&threadid=4677

A pokud prolezes theardy od Wallhally2000, tak ten parkrat s timhle systemem taky jel (myslim, ze model K2 a bylo to ve sprchovim koutku).

A PiosOne (nebo ten druhej .. Realist) ten system taky jel.

Checkni to .. preju hodne zdaru

Old Post 04-12-2004 v 22:22 PM
Firestarter je offline   Profil uživatele Firestarter   Find more posts by Firestarter   Foto galerie člena Firestarter   Click here to Send Firestarter a Private Message   Add Firestarter to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 6

Teda já se jenom divím, že to neustálé proplachování keramzitu nezvladatelně nezvyšuje pH roztoku... Protože třeba v bubláku, když dám hladinu až tak, že je keramzit ve vodě, tak to pH leze až někam na brutálních 8-9 a mohl bych to upravovat tak třikrát denně. Kytky jsou pak z toho docela v pytli, z tak zásaditého roztoku nedokážou přijímat živiny a rychle začnou strádat. Proto se taky v bubláku snažím, aby roztok nepřišel s keramzitem vůbec do styku a tady se to tím keramzitem přímo prolévá a to dost často.

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 05-12-2004 v 03:02 AM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

to ph to asi zvyšuje,měřím to každý den a asi každý druhý den je třeba to upravit

Old Post 05-12-2004 v 09:19 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alennka
Stálý Člen

Karma uživatele Alennka - 47% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 70 

Příspěvek č. 8

To je problém jen v počátku.Pak už je v pohodě. Taky pozor na Ec ! pokud se bude ta stejná voda pořád upravovat, leze to nahoru.

Hmmm...........

Old Post 05-12-2004 v 10:31 AM
Alennka je offline   Profil uživatele Alennka   Find more posts by Alennka   Foto galerie člena Alennka   Click here to Send Alennka a Private Message   Add Alennka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blockhead
Stálý Člen

Karma uživatele blockhead - 82% PěstitelskáKarma uživatele blockhead - 82% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 9

ja ted jedu v simplebowlu 2.kolo, jsem docela spokojenej, ale oproti bublaku je zbytecne moc vysokej. pH upravuju jen kdyz menim vodu, pak pres tyden ph kontroluju a ono se pomerne drzi u tech 6,5. Jinak EC nemerim, a hnojim podle navodu, s prehnojenim jsem nemel problemy. Zacatecnikovy bych simplebowl doporucil, kytky v nem rostou opravdu rychle a to mam 70w sodik....
Jen se mi zacaly ucpavat ty kapilary (davam za vinu OBM), ale myslim ze staci kdyz to alespon kape

smoke4peace


My experimentz + Jack Herrer @ 150W =

Old Post 05-12-2004 v 12:37 PM
blockhead je offline   Profil uživatele blockhead   Find more posts by blockhead   Foto galerie člena blockhead   Click here to Send blockhead a Private Message   Add blockhead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

to vlček:stálo to jen 750,-kč včetně keramzitu,čerpadla a kostky rockwoolu

Old Post 05-12-2004 v 20:22 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UdL
chat virus

Karma uživatele UdL - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 724 

Několik tipů k pěstování v SIMPLE BOWLu Příspěvek č. 11

Používám 2 simple bowly z hydroponieplus.

Co bych doporučil - pokud máš možnost - skříň s nohama - tak zapomeň na tu spodní nádobu a pořiď něco, co se vejde pod skříň. V podlaze skříně uděláš díry na odtok a je to. Ušetříš místo na výšku ve skříni (každej cm dobrej) o celou tu vysokou přepravku. Taky se nebudou ohřejvat hnojky, když to bude mimo skříň.

Co se týče pH. Pokud nepřipravíš keramzit, tak to je maso uhlídat. Mně se osvědčilo keramzit na den odstavit ve vodě s hodně nízkým pH. Pak je po problému! Ikdyž ten roztok cirkuluje (1x15 minut za 3 hodiny), pH zůstává stabilní. Jinak předtím, než jsem to začal upravovat jsem mohl lít kyselinu na snížení pH prakticky denně.

Hnojim Advanced Hydroponics, CannaZym, Ripen, PK13+14, Phyt-Amin. Mají to na hydroponiiplus.

Pokud nemáš EC metr, tak stačí dodržet dávkování a kytky bys určitě spálit neměl. Až pak kytky povyrostou, můžeš opatrně přidávat - klidně i o polovinu...

A podívej, co se z toho dá vypěstit! http://grower.cz/home/potw.php...w&photoid=34559

Fotr woe!

Old Post 06-12-2004 v 07:52 AM
UdL je offline   Profil uživatele UdL   Find more posts by UdL   Foto galerie člena UdL   Click here to Send UdL a Private Message   Add UdL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

to Udl:mi to cirkuluje nonstop je to moc?rostlinky mají kolem deseti dnů,ale mají moc tenké stonky.Jak vychytat ten začátek aby rostlinka byla zdravá pevná s hrubším stonken?Nemám možnost mít řízky,jen nachat naklíčit semínka atd.

Old Post 06-12-2004 v 07:58 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UdL
chat virus

Karma uživatele UdL - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 724 

Příspěvek č. 13

No - malý kyti můžou jet nonstop, ale pak bych to dal přes spínání. Stačí, když pořídíš mechanický spínací hodiny (asi 130 Kč) a je to. Podle mě je lepší, když si ty kořeny odpočinou... Jedu takhle a osvědčilo se mi to.

Abys měl silnější stonky, pořid nějakej cirkulační větrák, kterej bude rozfukovat po skříni vzduch. Pak budou stonky silný jak svině...

Fotr woe!

Old Post 06-12-2004 v 08:04 AM
UdL je offline   Profil uživatele UdL   Find more posts by UdL   Foto galerie člena UdL   Click here to Send UdL a Private Message   Add UdL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

UdL:zatím mám jen větrák od vietnamců a málem to rozfoukne skřín.
Co ti v tom vyrostlo vypadá dost dobře.Co je to za odrůdu a čím na to svítíš.Co jsem tady četl a co i jiní radí optimální by asi byla 150w sodík,ted na ty malé rostlinky svítím nějakou úsporkou ,co jsem odmontoval z kuchynské linky:-)

Old Post 06-12-2004 v 08:18 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UdL
chat virus

Karma uživatele UdL - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 724 

Příspěvek č. 15

Pokud ty kyti jsou ještě takový prdi, tak to foukání opatrně. By se jim nějakej tajfun nemusel líbit!

Jinak k tý odrůdě atd: http://grower.cz/forum/showthr...0296#post190296

Fotr woe!

Old Post 06-12-2004 v 08:40 AM
UdL je offline   Profil uživatele UdL   Find more posts by UdL   Foto galerie člena UdL   Click here to Send UdL a Private Message   Add UdL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

tak ted je situace takova,ze jsem Simple Bowl odpojil,vycistil,keramzit dal do roztoku z hodne nizkym ph.To co bylo v simplu nejak nerostlo a postupne to hnilo.Ze zacatku jsem nechal naklicit asi 15 semen, 13 jich vyklicilo,tak jsem je dal do hliny.Kdyz mely par centimetru,dal jsem je do simplu(asi brzo).Nektere jsem nechal v hline a ty jeste zijou.Zkusim je tam jeste nechat vic zesilit.Na korinkach tech uhnilych,byla nejaka plisen,vypadalo to jako jemne chloupky.Asi to nemelo cirkulovat nonstop.A nebo jsem to mozna prehnojil.Dal jsem 14ml terrasanu(ktery mi nabidli v bauhasu,jako jedine hnojivo pro hydroponii)na 11 l,coz je tretina toho co je v navodu.Poradte at prezijou ty mimina

Naposledy upravil 09-12-2004 v 07:34 AM

Old Post 08-12-2004 v 23:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5589080 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív