Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
rip007
Stálý Člen

Karma uživatele rip007 - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 36 

Organika Příspěvek č. 1

cauky,

nemuzete mi nekdo poradit, kde se mohu sehnat pre-mix (NPK)v ruznych slozenich ? bohuzel jsem narazil pouze na dva druhy predem pripraveneho NPK a ja bych si rad zaexperimentoval. Nebo kde se daji koupit jednotlive slozky NPK ?
...all for growing Rip007

Old Post 08-01-2001 v 09:35 AM
rip007 je offline   Profil uživatele rip007   Find more posts by rip007   Foto galerie člena rip007   Click here to Send rip007 a Private Message   Add rip007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

General Hydroponics Příspěvek č. 2

Zdar,
samozřejmě existují dvoj i trojsložková hnojiva, ale nic vyloženě jako N-P-K mix, že bysis namíchal svůj poměr, neexistuje.
Pravděpodobně nejlepší je trojsložkový hnojivo General Hydroponics. U nás naneštěstí ještě není zaregistrovaný, takže se na krámech neprodává.
Dokud se nevychytá nějaký osvědčený hnojivo, doporučuju experimentovat. Já používám Wuxal Super, kterej je dost koncentrovanej, a jsem s tim nadmíru spokojenej
Co jsi objevil za NPK ty? Mrknu na hodnoty toho Wuxalu a dám vědět jaký má přesně NPK.
Chtělo by to postupně dát dohromady nějakej seznam u nás dostupnejch hnojiv a k tomu zkušenosti pěstitelů.

- - Carlos

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 08-01-2001 v 10:38 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Chemie Hydroponická hnojiva Příspěvek č. 3

Úspěšně jsem odzkoušel:

Platania (OBI) 4-2-5
Wuxal Super 9,8-9,8-7,3 (na růst výborné a vysoce koncentrované)
OBM koncentrát 1,4-10-8 (vypadá to, že se hodí na kvetení)

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 09-01-2001 v 21:20 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aaron Lightner
Stálý Člen

Karma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% PěstitelskáKarma uživatele Aaron Lightner - 7% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 133 

Chemie Hnojivo s vysokým obsahem N Příspěvek č. 4

Veden několika manuály z internetu jsem se pídil po hnojivech s vysokým obsahem dusíku. V tomto směru jsem se nejdál dostal k hnojivu Kristalon start: 19% N, 6% P2O5, 20% K2O. Ještě hustší byl Kristalon trávník (20% N). Dělá to Agro CZ (Česká Skalice), 0.5 kg stojí kolem 50 Kč (a stačí na 500 l hnojicí zálivky). V Praze se to dostane přinejmenším ve velkých hypermarketech (OBI, BauMax; já ho tuším kupoval v BauMaxu na Chodově).

rip007> Co se týče 'složek' NPK, kdybych byl opravdu úchylný chemik a experimentátor, možná bych zkusil vyjít z běžně dostupných chemikálií: KNO3 (dusičnan draselný aka draselný ledek), CO(NH2)2 (močovina), NH4NO3 (dusičnan amonný aka amonný ledek), H3PO4 (kyselina fosforečná), KOH (hydroxid draselný). Komerční hnojiva mají navíc hromadu stopových prvků a navíc asi vybalancované pH. Při ruční výrobě by se na to musel dát pozor; navíc močovina při indoor použití prý dost smrdí.

[Edited by Aaron Lightner on 09-01-2001 at 11:36 PM]

Old Post 09-01-2001 v 22:30 PM
Aaron Lightner je offline   Profil uživatele Aaron Lightner   Find more posts by Aaron Lightner   Foto galerie člena Aaron Lightner   Click here to Send Aaron Lightner a Private Message   Add Aaron Lightner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
matt
Nový Člen

Karma uživatele matt - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 9 

Příspěvek č. 5

jednotlivy slozky NPK jsou dusik, fosfor a draslik... tak bud koupit hnojivo ktery obsahuje jen jednu slozku.. ale myslim, ze experimentovat je zbytecny, ty kytky potrebujou urcitej pomer a myslim, ze vecina hnojiv se do neho trefi aspon priblizne... navic si nejsem jist, ze budes schopnej poznat rodil co kterej pomer udelal - bud tu kytku spalis nebo ti proste poroste.. a jak pak docela zalezi na konkretnim seminku..

Old Post 09-01-2001 v 22:56 PM
matt je offline   Profil uživatele matt   Find more posts by matt   Foto galerie člena matt   Click here to Send matt a Private Message   Add matt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele matt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maximiq
Stálý Člen

Karma uživatele Maximiq - 82% PěstitelskáKarma uživatele Maximiq - 82% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 66 

Vivat Krystalon ! Příspěvek č. 6

Já můžu jen a jen doporučit Krystalon (Start na růst, Plod a květ na kvetení).
Je to qualitní hnojivo, nezvyšující PH půdy (zvláště při indoor moc důležitý).
Je šetrný, valil sem 4x větší dávkování než je uvedeno v návodu a kytky si jen chrochtaly
Mě se zdá dost zbytečný si sám mýchat hnojivo. Qualitní hnojivo od qualitního výrobce je prostě qualitní A jak už někdo řekl tyto hnojiva obsahují i stopové prvky (taktéž důležité).
Prostě za Krystalon dám ruku do ohně.

Old Post 10-01-2001 v 15:57 PM
Maximiq je offline   Profil uživatele Maximiq   Find more posts by Maximiq   Foto galerie člena Maximiq   Click here to Send Maximiq a Private Message   Add Maximiq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 7

matt,
máš pravdu, že většina hnojiv, ale doporučuju ty, který maj poměr NPK zhruba vyvážený (třeba 8-8-8). Tady je přehled doporučených NPK z klasický knihy o pěstovaní od Eda Rosenthala:

sazenice: 5-3-4 (1,5 az 2 polívkové lžíce na gallon*)
vegetace: 5-2-3 (2 az 3 lžíce)
kvetení: 5-5-3 (0,5 az 1,5)

Obecně je třeba velké množství dusíku pro růst. Ten je dobře znát tím, že kytky mají sytě zelenou barvu. A pro kvetení je nejdůležitější fosfor. Draslík je pro obecné zdraví rostliny.

Aaron,
s tou chemií to asi až tak lehký nebude, protože prodávaný hnojiva jsou navíc chelatizovaný, tzn. že je kytky jsou schopný přijmout. Nehledě na další živiny a stopový prvky v nich obsažený.

Maximiq,
taky se mi zdá, že je Kristalon dost populární. Ty ho asi používáš do hlíny, co? Na růst je bezchybnej, ale na kvetení v hydroponii se mi zdá Kristalon Plod a Květ nedostatečnej. Má NPK 15-5-30, což mi přijde jako dost málo fosforu. Ale každopádně poměr cena/výkon je vynikající. 1kg Kristalonu by mi v mejch dvou bubblerech stacilo tak na deset let 365 dní v roce .

Reference od výrobce AGRO cs:
KRISTALON Plod a Květ: Univerzální, rychle účinné, 100% vodorozpustné krystalické hnojivo s poměrem živin (dusík - fosfor - draslík): 15 - 5 - 30 + 3% hořčíku. Obsahuje mikroprvky B,Mo,Fe,Cu,Mn,Zn.
http://www.agrocs.cz
BTW: aktualizovali stránky a vypadaj velice slušně!

Je tu někdo kdo jede Kristalon i pro hydro?

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 10-01-2001 v 22:38 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maximiq
Stálý Člen

Karma uživatele Maximiq - 82% PěstitelskáKarma uživatele Maximiq - 82% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 66 

O Kristalonu Příspěvek č. 8

Jo jo Krystalon je hodně populární (aspoň tady na stř. Moravě). Já ho používal pro pěstování outdoor, indoor zkušenosti nemám Velký plus má Kristalon za šetrnost když se přežene dávkování. Znám hodně kluků co používaly jiný hnojiva (takový ty hrudky nerozpustný ve vodě) a pokud zvýšily dávkování spálily kytky. Kristalon spálil kytku jen jednomu a to jen proto, že ho neaplikoval zálivkou, ale normálně ho rozházel kolem kytky v množství větším než velkém )

Old Post 11-01-2001 v 13:40 PM
Maximiq je offline   Profil uživatele Maximiq   Find more posts by Maximiq   Foto galerie člena Maximiq   Click here to Send Maximiq a Private Message   Add Maximiq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rip007
Stálý Člen

Karma uživatele rip007 - 79% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 36 

Organika NPK Příspěvek č. 9

nazdarek,

pidim se po techto chemikaliich, jelikoz patrim mezi pestitele, kteri neradi behem rustu ci kveteni dodavaji dalsi hnojivo. V pripade, ze pestuji v zemine, je pro me zakladni veci spravne pripravena puda. Ta by mela vydrzet az do tzv. "heversting time" . Ptal sem se zamerne, protoze pri pouziti NPK je nejvetsi problem s prumyslovymi soli (jsou to latky resp. matrice, ktera drzi jiz zminene ziviny pohromade). pri opetovnem pridani hnojiva pridavame take tyto soli, ktere pak zpusobuji velke problemy s udrzenim PH...Ale diky vasi rade to nekde splasim a zacnu experimentovat.....takze pocitam, ze bych vam mohl zdelit me vysledky snad behem tohoto milenia...nebo si prectu nakou dalsi knihu a budu vas informovat behem mych experimentu
GetHigh

ps: krystalon mam take doma, ale bohuzel sem ho este neviskousel, jelikoz me odradila ta nadherne zdrave vipadajici prirodni modř (ktera ma zrejme uvest kyticku do pocitu dovolene v karibiku

Old Post 12-01-2001 v 13:22 PM
rip007 je offline   Profil uživatele rip007   Find more posts by rip007   Foto galerie člena rip007   Click here to Send rip007 a Private Message   Add rip007 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
meskalito
Stálý Člen

Karma uživatele meskalito - 53% PěstitelskáKarma uživatele meskalito - 53% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 24 

Hydroponie Příspěvek č. 10

Kristalon pro hydroponii a to :

- Speciál ( 18:18:18) růst

- Žlutý (13:40:13) květ

- Hnědý (3:11:38) pro Growery kombinace se žlutým

2 díly žlutého + 1 díl hnědého (14,5:45,5:32)

podrobnější info http://www.hydroponieplus.cz

Old Post 18-01-2001 v 06:17 AM
meskalito je offline   Profil uživatele meskalito   Find more posts by meskalito   Foto galerie člena meskalito   Click here to Send meskalito a Private Message   Add meskalito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
martyni
Nový Člen

Karma uživatele martyni - 41% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 8 

Organika Příspěvek č. 11

Nemate nekdo zkusenosti jestli se da Krystalonem hnojit jenom zalivkou nebo se da pouzit i jako postrik?

Old Post 22-01-2001 v 09:49 AM
martyni je offline   Profil uživatele martyni   Find more posts by martyni   Foto galerie člena martyni   Click here to Send martyni a Private Message   Add martyni to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bidlo
Stálý Člen

Karma uživatele Bidlo - 10% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 28 

Příspěvek č. 12

Kámoš kristalon rozprašoval přímo na listy a palice a nemohl si to vynachválit.

GanjaPhantom

Old Post 25-01-2001 v 19:59 PM
Bidlo je offline   Profil uživatele Bidlo   Find more posts by Bidlo   Foto galerie člena Bidlo   Click here to Send Bidlo a Private Message   Add Bidlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skypik
Nový Člen

Karma uživatele skypik - 60% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 13

hnojil jsem kristalonem start a nektery kytky se mi spalily
a asi z nich nic moc nebude
zacal jsem s polovicni davkou a stejne se mi spalily
19 procent N je fakt hodne
zacal jsem je hnojit po trech tydnech takze to nebylo moc brzo.

Old Post 29-01-2001 v 11:46 AM
skypik je offline   Profil uživatele skypik   Find more posts by skypik   Foto galerie člena skypik   Click here to Send skypik a Private Message   Add skypik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zruda
Nový Člen

Karma uživatele zruda - 16% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 6 

Organika české hnojiva Příspěvek č. 14

Nazdar huliči!!!!!
Tak čumim jak blázen něco takovýho jsem na netu hledal ddlloouuhhoo!}}}}}}}}}}
Moji prvni urodu jsem jel vyloženě na hnojivech které jsou běžně k dostání(zahrádkářství,baumax .....)žádné original hnojivo.A myslim si že se da docilit pjekné úrody.(45g/kytce,M.KUSH)
K tomu N,P,K.:Já jsem našel po návštěvě 3 různých obchodů tyto hnojiva:Bicom Basic,Fragen,OBM,a asi ještě 2 jiná,ale ty jsem neskoušel.
Výborná vjec na kořeny:Stimulátor S-90,po 14 dnech my narostli hutnym způsobem.
Moc se těším na vaše další vychytávky.

Reefa

Old Post 15-02-2001 v 19:39 PM
zruda je offline   Profil uživatele zruda   Find more posts by zruda   Foto galerie člena zruda   Click here to Send zruda a Private Message   Add zruda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butch
Stálý Člen

Karma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% PěstitelskáKarma uživatele Butch - 59% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 258 

Dotaz Příspěvek č. 15

Tak lidi jak je to s tim hnojením na listy a palice - má se to dělat nebo nemá. Jedni tvrdíte že jo jiní že ne.

Dr.Smokalot:Ten kristalon je v pohodě, a ten rozdíl mezi B'cuzzem nebude určitě tak extrémně velkej(krom ceny za kterou teoreticky čekám kvalitu),nejlepší je to možná kombinovat.Jo a nezkurvil ty kytky taky tím že to hnojil na listy těsně před sklizní a nepřestal hnojit 1-2tejdny před sklizní.
Co vy na to.

BUTCH
Základní tipy pro začátečníky
BUTCHOVA pěstírna

Old Post 17-02-2001 v 11:01 AM
Butch je offline   Profil uživatele Butch   Find more posts by Butch   Foto galerie člena Butch   Click here to Send Butch a Private Message   Add Butch to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skunk.....
Stálý Člen

Karma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% PěstitelskáKarma uživatele Skunk..... - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 245 

:) B`Cuzz Příspěvek č. 16

Hmmm...Včera jsem byl Growshopu a koupil BcuzzA+B za 500K.

Uvidime co to bude delat, vcera jsem poprvé zahnojil po třech nedělích. Naředil jsem 2ml(1ml.A + 1ml.B) na 1l vody.

Jsem FAKT zvědavej_.::::)))


B cuzz - věřim tomu myslim, že by mě to nemuselo zklamat.

--- Dám vědět jak se to hejbe ........)))))))

Old Post 17-02-2001 v 14:39 PM
Skunk..... je offline   Profil uživatele Skunk.....   Find more posts by Skunk.....   Foto galerie člena Skunk.....   Click here to Send Skunk..... a Private Message   Add Skunk..... to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:37 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
23-07-2021 - Zajímalo by mě kdo používá jaký hnojivo a jak je s ním spokojenej! II. - 198 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1826490 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív