Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Prozba začátečníka
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Prozba začátečníka Příspěvek č. 1

Zdravim všechny. Spoustu věcí jsem z fora už pochytil, ale přesto MOC PROSíM o radu.
1. máte někdo zkušenost s Jiffy7 ? Jak přesně mám postupovat od semínek až do doby co to dám do hlíny?
2. Pěstuju ve skleníku. Je zavlažovaný automaticky z vodovodu. Asi ne úplně ideální PH. Když smíchám Plagron Cocos substrát s Plagron Royalty Mix, myslíte že na kvalitní půdu, nebude mít takový vliv zalévání vodou s ne ideálním ph? Jinak to totiž bohužel nejde (chalupa). Nebo nějakou jinou radu? Má vůbec smysl tam mít takovou půdu, když to zalévám vodou z kohoutku?
3. Zalévat 1x denně, je to ideální? A spíše ráno, nebo večer?
4. Mám Samonakvétací semena, když mám už zmíněnou kvalitní půdu je potřeba přesto hnojit? Když bereme v potaz kátkou dobu růstu. Hnojit tedy spíše postřikem? Nebo vůbec?
Děkuju všem za odpovědi.

Old Post 21-04-2010 v 23:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 2

FAQ

Old Post 22-04-2010 v 02:15 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 3

Martine Chadimo

Dobrou a ještě lepší radou je číst, číst a zase si přečíst grower trýdy no a pak co se pěstování týče, není nad vlastní, časem získané zkušenosti.

Ptáš se tu na věci co jsou tu mockrát popsány a poptávány.. Píšeš, že jsi tu spoustu věcí pochytil, ale podle dotazu soudím, že jsi toho pochytil velmi málo.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 22-04-2010 v 07:48 AM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

Jiffy7 krok po kroku jsem nenašel. Nevím jestli to má být stále ve vodě nebo jen v zůstat vlhký. Jestli to má dobrý Ph, nebo to mám napřed vyždímat, nebo převařit.
O kyselosti půdy je tu plno věcí. Ale konkrétní otázku na mou odpověď jsem nenašel. Hoďte mi tedy prosím odkaz, skutečmě mě to totiž zajíma, díky. A s tím hnojením, hodně lidí píše každý něco jiného. Zajímala mě odpověď na konkrétní věc, půdu, výše popsanou.
Ale jsem tu nováček. Takže mi napište ještě jednou že to tu všechno je a já děkuju všem za rady.

Old Post 22-04-2010 v 08:55 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Teda odpověd na otázku.

Old Post 22-04-2010 v 09:02 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tornado12
Stálý Člen

Karma uživatele tornado12 - 89% PěstitelskáKarma uživatele tornado12 - 89% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 171  

Re: Prozba začátečníka Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Nitram Amidach
Zdravim všechny. Spoustu věcí jsem z fora už pochytil, ale přesto MOC PROSíM o radu.
1. máte někdo zkušenost s Jiffy7 ? Jak přesně mám postupovat od semínek až do doby co to dám do hlíny?
2. Pěstuju ve skleníku. Je zavlažovaný automaticky z vodovodu. Asi ne úplně ideální PH. Když smíchám Plagron Cocos substrát s Plagron Royalty Mix, myslíte že na kvalitní půdu, nebude mít takový vliv zalévání vodou s ne ideálním ph? Jinak to totiž bohužel nejde (chalupa). Nebo nějakou jinou radu? Má vůbec smysl tam mít takovou půdu, když to zalévám vodou z kohoutku?
3. Zalévat 1x denně, je to ideální? A spíše ráno, nebo večer?
4. Mám Samonakvétací semena, když mám už zmíněnou kvalitní půdu je potřeba přesto hnojit? Když bereme v potaz kátkou dobu růstu. Hnojit tedy spíše postřikem? Nebo vůbec?
Děkuju všem za odpovědi.


1. do odstáté vody. naklič semínka až puknou a vyleze klíček tak to vlož do jifu a čekej až vyleze. Jak uvidíš z jifu první kořínky tak přesaď do substrátu.
2. Tak když smícháš substrát tak se nic neděje akorát snížíš hodnotu živin.( royalty má ec 2,2 a cocos má do 0,5 EC, Takže když to dáš 1:1 tak ec bude max 1,2 EC ) cca po 3-4 týdněch začni hnojit na květ. autoflovering začne už pomalu nakvétat ale to si zjisti podle odrudy.
Udělej si nějakou nádrž kterou budeš mít výš položenou a napusti ju vodou. deštovkou nebo aspúoň 1 den odstálou a bude to 100x lepší než přímo z vodovodu.
3.Zalevat můžeš jak chceš ALE zaleží na MNOŽSTVÍ VODY kterou zaleješ.(přiklad. buď zaleješ 1x 0,5l vody a nebo 5x po 0,1l vody ale množství je s tejné.) !!!!!Jak uvidíš že kytky začínají schnout od špišky listu a směrem na horu TAK NESCHNOU ale SOU PŘELITÉ. 2-3DNY NEZAVLAŽUJ.
zavlažuj nejlépe hned po zhasnutí lampy nebo zapadu slunce.
4. nasad to do hlůíny a podle odrudy kdy ti začne nakvétat tak to začni hnojit na květ. Na růst by živyny mohli stačit.

Plno sem toho nenapsal ale to bych už tu strávil hoodně času.

Old Post 22-04-2010 v 09:41 AM
tornado12 je offline   Profil uživatele tornado12   Find more posts by tornado12   Foto galerie člena tornado12   Click here to Send tornado12 a Private Message   Add tornado12 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Díky tornado12.

Ještě poslední dotaz. Mám možnost se do skleníku dostat tak jednou za 4 až 5 dnů a občas se tam ale nedostanu třeba i týden. Když to skutečně pořádně zaleju a použiju jako půdu Plagron Royalty Mix, bude to stačit? Příjde mi to jako dlouhá doba, ale nemám s tím zkušenosti.
Díky za odpověď.

Old Post 22-04-2010 v 22:33 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

Teda samo až budou malounko odrostlejší. Nemyslím hned ze začátku to tam dám Jiffy7.

Old Post 22-04-2010 v 22:45 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LemonJelly
Stálý Člen

Karma uživatele LemonJelly - 51% PěstitelskáKarma uživatele LemonJelly - 51% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 232  

Příspěvek č. 9

Na udrzanie vlhkosti skus pouzit Agrisorb/Florasorb/...
napr.: http://www.agrovita.sk/index.php?IDe=59579

Save paper - think before you print.
music rules, yeee
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream.
Je zásadný rozdiel medzi expertom a odborníkom. Jeden vie o hovne všetko, druhý vie o všetkom hovno.
ASSHOLE is not an alternative lifestyle!!!

Old Post 23-04-2010 v 07:20 AM
LemonJelly je offline   Profil uživatele LemonJelly   Find more posts by LemonJelly   Foto galerie člena LemonJelly   Click here to Send LemonJelly a Private Message   Add LemonJelly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marcin
Nový Člen

Karma uživatele Marcin - 9% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 10

Máš tu všechno napsané spíš první pořád čti a hledej než aby ti pak dali groweři battl...a zálívej častějc...pak uvidíš lepší výsledky...hi

marcin

Old Post 23-04-2010 v 08:31 AM
Marcin je offline   Profil uživatele Marcin   Find more posts by Marcin   Foto galerie člena Marcin   Click here to Send Marcin a Private Message   Add Marcin to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Marcin! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

Marcin,
to jak se to správně má zalévat tu samozřejmě je a všechno jsem to přečetl. JAK čASTO ZALéVáTE atd. Ale jestli je týden už úplně na hovno aby to nemělo smysl jsem nenašel. Pěstovat se musí, jen jsou nepříznivé podmínky.

Díky LemonJelly

Old Post 23-04-2010 v 08:55 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Knorr
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Knorr - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 302  

Příspěvek č. 12

jestli to zalejes jednou tejdne, ono se taky hovno stane. Podivej se kolik venku roste bejli a taky ho nikdo nezaleva. JA treba ve svym indoooru mel 12litrovy kyble kokosu, v tom vic nez pulmetrovy kytky a zaleval sem jednou za tri nebo ctyri dny, obcas i pet. oni trochu povadli ale za tri hodiny po zaliti byly jak novy.

NA zaver jedna rada vsem zacatecnikum... Nesmite to tak prozivat, je to jenom ganja... (mysleno v dobrem)

Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.

Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.

Old Post 23-04-2010 v 15:36 PM
Mr. Knorr je offline   Profil uživatele Mr. Knorr   Find more posts by Mr. Knorr   Foto galerie člena Mr. Knorr   Click here to Send Mr. Knorr a Private Message   Add Mr. Knorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:48 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-07-2021 - Začátečník - 2 odpovědí
09-04-2011 - prosím o radu...já začátečník - 3 odpovědí
16-02-2002 - rady pro začátnečníka - 20 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7685170 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív