Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Odrůdy a Šlechtění » Přeprc seeds
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Jan Stihomam
Stálý Člen

Karma uživatele Jan Stihomam - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 48  

Obecné Přeprc seeds Příspěvek č. 1

..aneb jak si vlastní blbostí zajistit semínka:-)

Někde jsem četl, že v průběhu květu, lze kytku přepnutím na růst vystresovat, tak že začne produkovat semínka a to bez toho, aniž by byla opýlená.

Nejsem nějaký experimentátor, ale v průběhu mého pěstu se mi to omylem povedlo. Cca ve 4tém týdnu květu se mi podařilo se mi "šetrně" položit časový spínač tak, že se zaplo auto...tj. světlo svítilo celý den! Vzhledem k tomu, že jsem kytky do sklepa chodil kontroloval a zalívat jenom večer, kdy světlo mělo svítit, ničeho jsem si nevšiml. Jenom kytky (6x Kushberry od DNA a 3 Nortern lightx Big bud od WOS) nekvetly tak jak bych čekal, což jsem sváděl na genetiku.

Po cca týdnu až 10 dnech jsem si všiml že svítím 24h 600W (ano z účtu za elektřinu jsem se skoro po...) a na kytkách se dělají semínka. Myslel jsem, že mě odvezou. Vlastním neumětelstvím jsem si hodně rozdrbal konec květu a vyprodukoval jsem si hromadu semínek.

Po kose jsem zjistil, že výnos je podprůměrný a mám asi 50 přeprc semínek Kushberry (pozn. 3 kytky od WoS vyrobily jenom asi 5 nebo 6 semínek a ukázaly se jako stresu odolnější). Na kvalitu, chuť a vůni výsledného produktu to ale naštěstí nemělo vliv.

Asi 80% semínek bylo vypadalo zrale, tak jsem si řekl. že 4 zkusím jen tak z legrace nasadit do dalšího kola. Očekávaje, že vůbec nevyklíčí a pokud ano bude to herma.

Jsem asi týden před kosou a musím říct, že jsem velice příjemně překvapen. Na to, že Kushberry není nějak extra výnosný model vypadají holky (ano holky, žádné hermy) překvapivě dobře. Kytky jsou vytáhlé s relativně slušnýma palicema. (foto dodám)

Ideální způsob jak si zalořit seedbanku s feminizovanýma semínkama...Přeprc seeds forever:-)

If You Want To Fuck The Sky, Teach Your Cock To Fly!

Old Post 11-07-2013 v 20:37 PM
Jan Stihomam je offline   Profil uživatele Jan Stihomam   Find more posts by Jan Stihomam   Foto galerie člena Jan Stihomam   Click here to Send Jan Stihomam a Private Message   Add Jan Stihomam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

To zni zajimave. Nemaj ale pak seminka z hermace tendence byti geneticky odchylene od originalu? Nekde jsem to cetl...

Jinak abych pridal svoji trosku do mlyna. Lehci nez je stresovat svetlem (a v pripade 600W rozhodne levnejsi :-D) je pouzit kyselinu giberelovou. Na netu jsou k najiti navody, jak s tim zhermit kytku. Nebo stribro na listy, nejak se to macha v destilce a pak sprejuje.

Old Post 11-07-2013 v 20:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jan Stihomam
Stálý Člen

Karma uživatele Jan Stihomam - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 3

Nejsem si jistý, jestli jsem si vyrobil hermy, protože jim chyběly jim takové ty klasické "banánky" a hlavně semínky byla z valné většiny už zralá.

4 kushberry přeprcy co jsem zasadil jsou jeden jako druhý...vysoké, s relativně stejnýma palicema, navíc se nezhermily..což jsem původně očekával. Jedou pěkně a řekl bych v některýc ohledech líp než ostatní kytky (různé modely od CBD z Legalizace). Zítra dám fota ať jenom nežvaním.

If You Want To Fuck The Sky, Teach Your Cock To Fly!

Old Post 11-07-2013 v 22:30 PM
Jan Stihomam je offline   Profil uživatele Jan Stihomam   Find more posts by Jan Stihomam   Foto galerie člena Jan Stihomam   Click here to Send Jan Stihomam a Private Message   Add Jan Stihomam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tomsio
Stálý Člen

Karma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 381 

Příspěvek č. 4

Já slyšel že u některých kytek se objeví 1-2 semena normálně.. A to se nemusí ani zhermit.. kvalitu tich semen nevim ale já bych na ně nespoléhal.. A pokud jí vystresuješ tak se kytka zhermí a semena jsou taky hermáčí.. Podle mě tvuj "postup" je blbost.. A už bych ho neopakoval.. zbytečně se připravuješ o úrodu.. Popřípadě pokud ti jde o semena můžeš si pomoci kontrolovaných opylením.. Pyl jsem viděl i v místním bazaru..

Peace

200W CFL - RED Homemade Box
Chilli balkón 2013
AF mix Balkón 2013
Forest grow 013

Old Post 12-07-2013 v 02:11 AM
Tomsio je offline   Profil uživatele Tomsio   Find more posts by Tomsio   Foto galerie člena Tomsio   Click here to Send Tomsio a Private Message   Add Tomsio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

big -bud mě dělá to samé.. nahodil jakoby kule,ale pak si to rozmyslel.. "samooprc" ze seed banky me příjde spíš jako paštika..

Old Post 12-07-2013 v 03:29 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Tomsio
A pokud jí vystresuješ tak se kytka zhermí a semena jsou taky hermáčí.. Podle mě tvuj "postup" je blbost..

Peace



Není pravda.

Pokud ziskas semena z hermace, ktery zhermil kvuli stresu (ne kvuli genetice!), semena nebudou mit tendence hermit.


all plants may exhibit male flowers as a sign of stress created by growing conditions. This hermaphroditism is not genetic and does not affect the plant's progeny.

http://www.cannabisculture.com/articles/4157.html
http://forum.grasscity.com/medical-...maphrodite.html

Old Post 12-07-2013 v 03:40 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 7

nedělají se tak fem semena ?

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 12-07-2013 v 04:05 AM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

delaji

Old Post 12-07-2013 v 04:07 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tomsio
Stálý Člen

Karma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 381 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Filosof



Není pravda.

Pokud ziskas semena z hermace, ktery zhermil kvuli stresu (ne kvuli genetice!), semena nebudou mit tendence hermit.


all plants may exhibit male flowers as a sign of stress created by growing conditions. This hermaphroditism is not genetic and does not affect the plant's progeny.

http://www.cannabisculture.com/articles/4157.html
http://forum.grasscity.com/medical-...maphrodite.html


Řeklo mě to víc lidí.. Tady můžu i citovat..

"Čuss to ti to nakonci muselo zhermit.
Ty seminka budou všechny hermáči protože jsou oprcaný hermáčem.
Ty semena by byli použitelný jenom kdyby je oprcal samec."

Koukni se i sem.. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25941

V tom případě jak řikáš ty tak si může každej vystresovat vlastní kytky - vyhermit je a semena a ani klony už nemusí nekupovat..

A ten kdo dal K- tak ať tam do toho aspoň něco napíše jinak se neukazuje jméno.. Protože to K- bylo úplně nesmyslný s tim že někdo se mnou nesouhlasí.. Stačí to pouze normálně vysvětlit..

200W CFL - RED Homemade Box
Chilli balkón 2013
AF mix Balkón 2013
Forest grow 013

Naposledy upravil Tomsio 12-07-2013 v 04:51 AM

Old Post 12-07-2013 v 04:23 AM
Tomsio je offline   Profil uživatele Tomsio   Find more posts by Tomsio   Foto galerie člena Tomsio   Click here to Send Tomsio a Private Message   Add Tomsio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

kushberry jsem mel a ani jsem ji nedaval na kvet jakej to byl shit nestabilni , a za 10 dni nevystresujes NORMALNI genetiku svetlem natolik aby zhermila,stribrem to trva dva tydny ,a to co vam z toho vzejde nebude v zadne propade 100%fem ale bude to tak 90%herm s tim pocitejte,zaklad je kvalitni genetika ktera se dale feminizuje,feminizovat neco co neni koser nevede k zadnemu vysledku,za K- taky diky ale je me to u ***** . to je praxe o proti vasi teorii kterou jste nacetli od nejakeho chytraka treba i zde na foru :-) hovadin je tu mraky

Old Post 12-07-2013 v 09:46 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shrooman
Nový Člen

Karma uživatele shrooman - 54% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 11

nechci delat chytryho,po 5 letech jsem se rozhodl na neco reagovat,ale filosof ma pravdu, presne tak jsme to i drive zkouseli a seedbanky to take delaji vicemene takto...navic semena z hermace nektere zdroje uvadi, ze je az 90 % samic a 10 % hermacu, ovsem nejlepsi varianta asi je nechat oprcnout samici hermacem,to pak hermaci nejsou skoro vubec, aspon tak to mam i z vlastni zkusenosti,bylo cca 300 semen a jestli tam bylo 5 hermacu tak je to hodne...

Old Post 12-07-2013 v 21:21 PM
shrooman je offline   Profil uživatele shrooman   Find more posts by shrooman   Foto galerie člena shrooman   Click here to Send shrooman a Private Message   Add shrooman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jan Stihomam
Stálý Člen

Karma uživatele Jan Stihomam - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 12



Abych jenom nekecal. Přidávám fotky toho nejpovedenějšího Kushberry, kterého jedu z přeprclých semínek. Vzhledem k tomu, že toto kolo nikoho omylem nestresuju přepnutím na růst, vypadá přeprclý Kushberry líp než, jeho stresovaná máti. Ta měla v některých případech jenom mizerné, tenké a dlouhé paličky. V předchozích kolech se mi taky povedlo pár semínek (Orange bud od DP a Kalashnikova od GHS), ale nikdy nebyly zralé. Ze 4 kushberry co jsou v tomto kole jsou všechny nezhermené samice. Samozřejmě svoji idiotskou chybu nemíním opakovat, ale i do dalšího kola dám pár kushberry z vlastního "chovu":-)

If You Want To Fuck The Sky, Teach Your Cock To Fly!

Old Post 12-07-2013 v 22:04 PM
Jan Stihomam je offline   Profil uživatele Jan Stihomam   Find more posts by Jan Stihomam   Foto galerie člena Jan Stihomam   Click here to Send Jan Stihomam a Private Message   Add Jan Stihomam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jan Stihomam
Stálý Člen

Karma uživatele Jan Stihomam - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 13


detail

If You Want To Fuck The Sky, Teach Your Cock To Fly!

Old Post 12-07-2013 v 22:45 PM
Jan Stihomam je offline   Profil uživatele Jan Stihomam   Find more posts by Jan Stihomam   Foto galerie člena Jan Stihomam   Click here to Send Jan Stihomam a Private Message   Add Jan Stihomam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jan Stihomam
Stálý Člen

Karma uživatele Jan Stihomam - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 14

Chtěl bych ze zeptat obeceně, jak vnímáte, popř. jaké máte zkušenosti s pěstováním z "vlastních" samooprcaných semínek faminizovaných kytek?

Z toho co mi předvedly vlastní 4 Kushberry, když cena nových DNA Kushberry je 1200,-Kč za 6 semínek, jsem velice příjemně překvapený. Ać jsou v menším květináči, vypadá to, že úroda bude větší než když jsem je týral v18litru. Skoro si připadám, že tady propaguji vlastní seedbanku, ale opravdu jsem tak dobré výsledky nečekal. Za cca týden jdou pod kosu, tak ještě přihodím foto sušiny.

POZOR!! Nově vzniklá seedbanka Stihomam seeds (high quality seeds since 2013) vyhlašuje soutěž o semínka odrůdy DNB Berrykush, která vznikla křížením té nejlepší kalifornské Blueberry s tím nejvyšlechtěnějším afgánským Kushem, který roste v oblastech ovládaných Talibanem. Naši přední šlechtitelé a odborníci (Mr.José, Shantibaba. Mr. Nice) prováděli několikagenreační výběr a stabilizace těch nejlepších kousků této genetiky, která zaručuje nebývalý vysoký výnos až 3kg na m2 a originální chuť, která připomíná kuře na paprice:-)

Prvním 5ti growerům, kteří mě PM svoji adresu zašlu na svůj náklad na odzkoušení 2kusy semínek této jedinečné genetiky!

If You Want To Fuck The Sky, Teach Your Cock To Fly!

Old Post 15-07-2013 v 13:50 PM
Jan Stihomam je offline   Profil uživatele Jan Stihomam   Find more posts by Jan Stihomam   Foto galerie člena Jan Stihomam   Click here to Send Jan Stihomam a Private Message   Add Jan Stihomam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jan Stihomam
Stálý Člen

Karma uživatele Jan Stihomam - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 15

Oznamuji, že semínka jsou již na cestě k pěti dobrovolníkům. Nedoporučeně, tak zkuste zalovit ve schránkách.

S klíčením jsem neměl problém. Klíčím přímo v hlíně (v AGRU) a myslím, že z mých přeprců naklíčilo zatím všechno. Kytky se sice táhnou do výšky, ale asi bych je nezastřihoval, nereagovaly na to nějak extra dobře, navíc když vidím jaké mají teď hezké palice.

Přeji úspěšný "pěst"!:-)

If You Want To Fuck The Sky, Teach Your Cock To Fly!

Old Post 16-07-2013 v 12:25 PM
Jan Stihomam je offline   Profil uživatele Jan Stihomam   Find more posts by Jan Stihomam   Foto galerie člena Jan Stihomam   Click here to Send Jan Stihomam a Private Message   Add Jan Stihomam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 16

ahoj, semena bohužel dorazila částečně nasračku, snad některá přežijí...
česká pošta, ani mě to neudivuje...

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 18-07-2013 v 13:06 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:29 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
22-10-2021 - Archive seeds - 22 odpovědí
31-01-2021 - Ripper Seeds Bank - 0 odpovědí
09-05-2020 - Exotic Seeds - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7709540 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív