Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Typologie ucinkov marihuany
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Migho
Stálý Člen

Karma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 127  

Typologie ucinkov marihuany Příspěvek č. 1

Zdar.
Rad by som prediskutil moje pozorovania pri fajceni roznych odrod travky, a rozdielnostiach v stavoch nimi vyvolanych Uz davno mi pripadalo zakladne delenie na indiku/sativu alebo head/body ... dost zjednodusene a skor matuce. Ako prve by som upozornil, ze ako uz skuseny hulic som vylucil rozdiely dane psychickym naladenim, a okolitym prostredim na kvalitu stavu. Postupne som si vytvoril 3 zlozkovy system hodnotenia ucinkov, kt. mi narodiel od klasickeho 2 zlozkoveho umoznil omnoho presnejsie definovat vplyv konkretnej odrody. Myslim si teda, ze v trave sa nachadzaju 3 hlavne psychoaktivne latky s rozdielnymi typmi ucinkami, kombinaciou kt. potom vznika komplexne opojenie. Su to ucinky:

1. Psychedelicky - ten ktory je zodpovedny za zmenu/prehlbenie vnimania, sposobeny pravdepodobne THC
2. Euforicky - ten pocit tlaku/tepla v hrudi, kt. expanduje postupne do celeho tela, a zachvacuje uzivatela prijemnymi pocitmi, tu si uz netrufam povedat kt. konkretna latka je zan zodpovedna
3. Sedativny - uzivatela skor otupuje, zhorsuje kogniciu...opat neviem, kt. latka ho reprezentuje

Ku tomuto konceptu mozem vymenovat aj typicke priklady, kedy sa uvedeny ucinok vyskytoval omnoho intenzivnejsie ako ostatne dva, a teda dana trava by sa dala povazovat za takeho reprezentanta daneho typu.

1. Psychedelicka trava - K tej som prisiel vzdy tak, ked som pestoval nejaku odrodu s dlhsim kvetom, a nevedomostou som ju sekol skorej pred plnym dozretim. Ucinok takejto travy sa vyznacuje najme neurcitostou samotnych ucinkov, nakolko uplne odpadaju konkretne pocitove prejavy, a zhulenost sa prejavuje len psychickymi ucinkami, kt. zavisia od momentalneho prezivaneho obsahu. V praxi to vyzera tak, ze clovek zahuli, vravi si co je to za seno, ved to vobec nema silu, a az neskor pri nejakej specifickej situacii si uvedomi, ze je na kasu
2. Euforicka trava - To sa mi casto stavalo, ked som fajcil hasis (asi marokanca), kedy som sa ani moc necitil pod vplyvom, ale napriek tomu ma zaplavovala prijemna euforia, kt. ustila k niekedy az prehlusujucej empatii, a neustalemu hihnaniu sa vsetkemu ( Tu si dovolim poznamku, ze pre mna idealna trava je taka, kt. kombinuje tieto 2 ucinky)
3. Sedativna trava - Tu mozem menovat model Special Queen, kt. ma po fajceni okamzite posadil na prdel s pocitom silnej unavy a tazkych oci. Zaujmave je, ze hasis vyrobeny z tohto modelu bol naopak celkom enegricky (kombinoval predosle 2 ucinky) az do asi hodiny a pol po fajceni, kedy nastupil brutalny uspavak porovnatelny asi s 3 dnami bez spanku

Napiste mi vas nazor, cakam na odpovede...

"Make the most of the Indian hemp seed, and sow it everywhere! " George Washington
Let it flow, let it grow...

Old Post 29-01-2012 v 11:58 AM
Migho je offline   Profil uživatele Migho   Find more posts by Migho   Foto galerie člena Migho   Click here to Send Migho a Private Message   Add Migho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

jestli mohu k těm bodům tak bych si to představoval čistě teoreticky jako velký lamič
co jsi prvně psal tak k 1. bych dal indiku na pohodu a velký vliv CBD
2 bych dal sativu jako THC vliv
3krom některých extra indik, bych dal vše kvalitně přezrálé co už je za zenitem
ale možná už toho mám moc

Old Post 29-01-2012 v 13:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stoned_r41d3r
Utter rude infantile pillock

Karma uživatele Stoned_r41d3r - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 738  

Příspěvek č. 3

OK. A na co je Tvá nová typologie? Po víc než půldekádě vyhulectví stěží rozlišuju mezi těma zavedenjma 2 typama...

Já bych jen konstatoval, že dle mých informací existuje kolem 100 unikátních více či méně prozkoumanejch cannabinoidů v různejch poměrech... A nejsem chemik. O CBG nebo THCV vím třeba docela prd , nevím jak seš na tom ty.

A v množině hašiše, tedy separovanejch pylů do koncepce účinků marihuany vnášíme jablka a hrušky.

Rozlišuju trávu na dobrou a méně dobrou.

Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.

Old Post 29-01-2012 v 15:41 PM
Stoned_r41d3r je offline   Profil uživatele Stoned_r41d3r   Find more posts by Stoned_r41d3r   Foto galerie člena Stoned_r41d3r   Click here to Send Stoned_r41d3r a Private Message   Add Stoned_r41d3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Stoned_r41d3r
OK. A na co je Tvá nová typologie? Po víc než půldekádě vyhulectví stěží rozlišuju mezi těma zavedenjma 2 typama...

Já bych jen konstatoval, že dle mých informací existuje kolem 100 unikátních více či méně prozkoumanejch cannabinoidů v různejch poměrech... A nejsem chemik. O CBG nebo THCV vím třeba docela prd , nevím jak seš na tom ty.

A v množině hašiše, tedy separovanejch pylů do koncepce účinků marihuany vnášíme jablka a hrušky.

Rozlišuju trávu na dobrou a méně dobrou.


Když stěží rozlišuješ mezi gaučem a energickým high,tak co tu postuješ svý vyhulenosti? Koho tohle zajímá,k čemu tohle je? Stěží rozlišuješ i další věci,což předvádíš už delší dobu v každým svým příspěvku tady na groweru..

Old Post 29-01-2012 v 17:04 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Nechci se zastávat ale taky rozlišuju trávu na dobrou a méně dobrou(klidně hopsandu nebo gaučovku) ,mám své oblíbené modely a modely které nemusím.To že kolem toho člověk nedělá humbuk je někdy plus ale už tohle založené téma na ty informace na groweru mno nevím jestli dobrý tah.

Old Post 29-01-2012 v 17:09 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Migho
Stálý Člen

Karma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 6

Jo jasne, vpodstate suhlasim so vsetkymi. Ja som nad tym rozmyslal akurat v bode, kedy som potreboval obsadit skrinu novym materialom, a taky popis seedbanky ze High/stoned mi toho moc nepovie...A nehnevajte sa, ale nebudem si vyberat model len podla toho, ze mi niekto povie, ze toto je proste dobra trava, popr. menej dobra. Tento moj system mi pripada, ze ked mi niekto povie tieto 3 zakladne veci o ucinkoch daneho modelu, tak ziskam celkom konkretnu predstavu co mozem od neho cakat. Preto sa pitam, ci by ste zaviedli iny system hodnotenia, ci je vyhovujuci, alebo by ste sa na cele hodnotienie ucinkov vysrali...

"Make the most of the Indian hemp seed, and sow it everywhere! " George Washington
Let it flow, let it grow...

Old Post 29-01-2012 v 21:17 PM
Migho je offline   Profil uživatele Migho   Find more posts by Migho   Foto galerie člena Migho   Click here to Send Migho a Private Message   Add Migho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Migho
Stálý Člen

Karma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 7

A suhlasim, ze trava obsahuje vela chem. latok, a ich pomer moze byt v pripade aj stejnej odrody rozdielny v zavislosti od metody pestovania, spracovania etc... tak by bolo mozne nie viazat si tie zakladne ucinky s konkretnou latkou, ale brat ich uz iba ako konkretnu kvalitu stavu, subjektivne prezivanu clovekom, co si model zahulil...zaujmave by potom urcite bolo zrovnavat takto ucinky medzi jednotlivymi subjektmi, a pozorovat rozne vplyvi na roznych ludi (co do tohto zase vnasa dalsiu mysteriu)

"Make the most of the Indian hemp seed, and sow it everywhere! " George Washington
Let it flow, let it grow...

Old Post 29-01-2012 v 21:23 PM
Migho je offline   Profil uživatele Migho   Find more posts by Migho   Foto galerie člena Migho   Click here to Send Migho a Private Message   Add Migho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

Mno obecně to máš popsané jak to asi zhuluje je to jen vodítko ,další je to jaké zkušenosti s tím mají huliči a na konec to co to řekne tobě.
Každý druh je nějak specifický třeba vůní či chutí nebo barvou ale furt to bude vysmátá sativka nebo uklidňující indika či nějaký procentuální mix a na tobě je pak to vyzkoušet a mít představu co Ti jede.
V případě pokud chceš jestli ti máme travku hodnotit pak na jeden model můžeš dostat protichůdné názory nebo aspoň takové že s toho budeš maximálně jelen

ps: jinak je tu dost modelů které mají komentář stačí jen hledat -času je na to dost :-)

Old Post 29-01-2012 v 21:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Migho
Stálý Člen

Karma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 9

jo, no ja som napr. prave vypozoroval, ze kytky viacej do indiky su viacej "vysmiate" ako sativoidy - a tedka co, tu uz si tiez moc nepomozem ...dobre to maju spravene napr. na seedfinder.eu , kde si mozes vyplnit uplne dokonale rozne ucinky este aj s percentualnym podielom - lenze to uz je prave prilis subjektivne imho

"Make the most of the Indian hemp seed, and sow it everywhere! " George Washington
Let it flow, let it grow...

Old Post 29-01-2012 v 21:43 PM
Migho je offline   Profil uživatele Migho   Find more posts by Migho   Foto galerie člena Migho   Click here to Send Migho a Private Message   Add Migho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jagditrax
Stálý Člen

Karma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 10

Zdar, http://www.leafly.com/explore

Tenkrát poprvé 400W, White Widow
2. pokus 400W, 3xPepr, 3x Apollo 11
400 W - SA, SMBOG, C99xNL, CH, CGxEN
1. Bubbler 400w MH/HPS, California indica
ST3, SMBOG, CGxEN, LO, 400 W MH/HPS bubbler

Old Post 29-01-2012 v 22:19 PM
Jagditrax je offline   Profil uživatele Jagditrax   Find more posts by Jagditrax   Foto galerie člena Jagditrax   Click here to Send Jagditrax a Private Message   Add Jagditrax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pflusik
Stálý Člen

Karma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% PěstitelskáKarma uživatele Pflusik - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Jagditrax
Zdar, http://www.leafly.com/explore


Konečně něco smysluplnýho

Komár neni mucha pyčo

Old Post 30-01-2012 v 16:38 PM
Pflusik je offline   Profil uživatele Pflusik   Find more posts by Pflusik   Foto galerie člena Pflusik   Click here to Send Pflusik a Private Message   Add Pflusik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ribo
Stálý Člen

Karma uživatele ribo - 27% PěstitelskáKarma uživatele ribo - 27% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 156  

Příspěvek č. 12

Ešte treba brať v úvahu aj individuálne účinky, na niekoho môže daný model pôsobiť mierne inak, než na Vás (a nemusí to byť len aktuálnym psychickým stavom).

Old Post 31-01-2012 v 13:06 PM
ribo je offline   Profil uživatele ribo   Find more posts by ribo   Foto galerie člena ribo   Click here to Send ribo a Private Message   Add ribo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Migho
Stálý Člen

Karma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% PěstitelskáKarma uživatele Migho - 65% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 13

Jo, individualita...
...vychadzajme z toho, ze subjektivita ucinkov je na prvom mieste - lenze clovek, kt. uz ma odhulene mnoho modelov dokaze relativisticky posudit modely medzi sebou, a s dostatocnymi skusenostami sa dokaze ciastocne zbavit "nánosu" svojho vlastneho JA, a je schopny hodnotit vzorky menej zaujate...

"Make the most of the Indian hemp seed, and sow it everywhere! " George Washington
Let it flow, let it grow...

Old Post 31-01-2012 v 21:13 PM
Migho je offline   Profil uživatele Migho   Find more posts by Migho   Foto galerie člena Migho   Click here to Send Migho a Private Message   Add Migho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalick
Stálý Člen

Karma uživatele dalick - 67% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 14

Ahoj lidičky pročítám to tu a koukám kdo píše jak na něc co působí a já sem nehorázně nasranej...... Trávu hulím občas , s kamarády , na výletě atd... ale když řeknu že sem kouřil cca 100 odlišnejch brk - většinou od kámošů co donesli tak na mě vždycky všechny působily špatně Prostě jakmile si dám prda tak za čtvrt hodinky se začínám cejtit jakoby pod nějakejma sračkama co dávaj v blázinci , začíná mi strašně vybrovat okolí kolem páteře , nemůžu nic spolknout protože mám sevřený hrdlo , vůbec do ničeho se mi nechce ani mluvit pomalu nemůžu a když jo tak je to pro mě námaha jako bych vyšlapal Everest, pozoroval jsem ostatní a na každýho vždycky tráva působí jinak ale většinou celkem pozitivně , já sem po tom vždycky modlim aby ten stav už skončil a řikám si že už trávu nechci dlouho vidět......tj jako po velký chlastačce poté strávená noc na záchodě Každopádně by mě zajímalo jestli někdo trpí podobným problémem a našel třeba nějakej modýlek kterej ho zaručeně dostane do pohody nebo má aspoň trochu jinou náladu....u mě je to prostě furt to samý a už mě to hrozně nebaví , protože mám trávu rád (asi pěstování ještě víc) a tak bych se nato nechtěl kvůli tomuhle vykašlat chápete....pište pls jestli máte někdo opravdu dobrou zkušenost s modýlkem kterej zaručeně potěší a né zabije ....dík

"Klucí , mě se motaj zuby"
Moje první plíce................................................................................................

Old Post 02-10-2012 v 21:51 PM
dalick je offline   Profil uživatele dalick   Find more posts by dalick   Foto galerie člena dalick   Click here to Send dalick a Private Message   Add dalick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Hele je taky možný že kámoši hulej víc a moc dobrý modely? a ty když nejsi zvyklej tak se po pár prdech zkouříš jak paprika. Každopádně zkus příště hulit "jen polovičně" XD snad to bude jen tohle XD

Old Post 03-10-2012 v 08:40 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalick
Stálý Člen

Karma uživatele dalick - 67% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 16

Ale tak zkoušel sem si taky dávat jenom poloviční porce , ale prostě není možný aby na mě všechny modely působily stejně ......Nebo jestli nám nějakou vrozenou dispozici k psych. poruchám ?? ....fakt nevím , ale každopádně závidím lidem co maj ty dobrý typický náladový stavíky...

"Klucí , mě se motaj zuby"
Moje první plíce................................................................................................

Old Post 03-10-2012 v 15:39 PM
dalick je offline   Profil uživatele dalick   Find more posts by dalick   Foto galerie člena dalick   Click here to Send dalick a Private Message   Add dalick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:16 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
04-10-2016 - Povolání kuřáků marihuany - 1027 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1400840 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív