Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » pomozte s vyvojem spínacích hodin home made, prosim !
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

pomozte s vyvojem spínacích hodin home made, prosim ! Příspěvek č. 1


Toto je thread, ve kterem se bude resit vyvoj elektronickych spinacich hodin.
Pozadavky: cena do 200.- , moznost invertovat stav sepnuto/rozepnuto, moznost nastavit opakovani cyklu ma 1x denne, 2x denne, 4x, 8x, (16x), ovladany interval od desitek sec po 12 hod. Velikost - max. 4 pouzdra IO s logikou (bez spinaciho prvku). Presnost - tady jsem na rozpacich, rad bych pouzil krystal 32kHz, ale jestli se to nepovede, bude se kmitat na RC clenu a pouzije se qalitni kondik. Casem - zalohovani baterkama, pokud se to povede udelat ve CMOS, coz by umoznilo pouzit siroky rozsah napajecich napeti.

Tak, a co jsem zatim vymyslel: oscilator s 14ti bitovou delickou 4060, pokud se pouzije krystal 32kHz kuchnuty (zdarma) ze starych digihodinek nebo boardu, leze z nej 2Hz, podeli se 4020, a ouvej, je to jen 12 hodin. Zkousel jsem tam jeste mezi ne dat 4017 posuvny registr, ale uz je to pouzdro navic, i kdyz se ziska desetinove deleni - na spinany dej by tak zbylo jedno pouzdro, patrne zase 4020. Takze jsem to opustil. Prozatim.

Varianta 2: 4060 kmita na C=47pF(styroflex) x R=1M5(TR) +- M5(trimr), takze z nej leze impuls co 5.2734375 sec, takze po podeleni 4020 ziskame impuls na vystupu co 86400 sec, coz je 24 hodin. (Tady nevim, jak utrpi presnost - bude se merit asi az na vzorku.)
Ziskanym impulsem se nastavi klopak (probuh, jaky - asi to budu vyrabet ze 4011, pokud nekdo neporadi, jak na j-k flop nebo neco podobneho), ktery uvolni reset dalsi 4060ky, ktera si vezme (volitelnou) freqenci z predchozi kaskady. Asi bych tam pouzil jen cesticky, ktere se spoji kapkou cinu nebo dratovou spojkou (rozmery, cena). Krome uvolneni resetu klopak sepne TUN, ktery ovlada optotriak (treba S21MD3V) nebo rele, podle pouziti. Deska musi umoznit obe varianty. Logika sepnuto/rozpojeno musi byt volitelna (jumperem, kapkou cinu - aby bylo mozno udelat cyklus delsi, nez "sepnuto 12 hodin"). Po dojeti delicky nakonec se poslednim bitem shodi klopak, ktery drzi reset, citani se zastavi a ceka na dalsi (nabeznou nebo sestupnou?) hranu z hlavni 24 hodinove delicky.
Jo, pokud budeme chtit opakovat cyklus 2x, 4x, 8x nebo 16x denne, na desce musi byt spojky pro nastaveni vstupni frekvence 4020-ky nejen z konce 4060-ky, ale i z rychlejsich PINu - zase asi jumper nebo kapka cinu nebo dratena spojka.

Zacal jsem kreslit desku, ale visim na tom klopaku - najde se nekdo dostatecne erudovany, kdo by poradil, event. spichnul schema ? Desku pak navrhnu a necham vyrobit, pokud bude zajem, bude k dostani jako standard stavebnice na dobirku v beznych elektronickych obchodech. Tak. Zatim mam tohle a stojim.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 28-02-2003 v 07:08 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kmotr
Nový Člen

Karma uživatele kmotr - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 13 

Příspěvek č. 2

Zrovinka tedka musim valit do skoly, ale aspon nejake info:
Nejsem erudovany elektronik, mam to jako hoby, ale snad neco pomuzu. Ad. RC clen - taky mne to napadlo, na spoustu veci to staci, ale clovek tomu prece jen neveri. Nekde jsem cetl, ze delenim frekvence se pripadna chyba deli take -> takze se zmensuje. Takze 1kHz RC obvod by mohl byt v klidu, ovsem je to podle mne nevhodne do stavebnice, protoze na nastaveni je potreba citac.

Zbytek se muzu zabyvat pozdeji, asi vecer. Na tydle adrese se daji najit pekne informace, tusim je tam i nekde schema hodin, ze ktereho jsem se inspiroval tim J-K klopnym obvodem, takze bys to z tama mohl vykoumat:

http://ourworld.compuserve.com/homepages/Bill_Bowden/

zatim a dik za effort

Old Post 28-02-2003 v 09:35 AM
kmotr je offline   Profil uživatele kmotr   Find more posts by kmotr   Foto galerie člena kmotr   Click here to Send kmotr a Private Message   Add kmotr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanad
Stálý Člen

Karma uživatele Wanad - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 31 

To Viridis Příspěvek č. 3

CAO, byt tebou, tak pro kounstrukci hodin pouziju nejakej mikrocip. Ja jsem si je postavil s ATMELEM cena:45kc+krystal:12kc. Akorat jsou dost drahy displeje ale s tema se do 200kc vejdes. Ma to tu vyhodu, ze jakykoli funkce resis softvarove...takze se to neprodrazuje.

Old Post 28-02-2003 v 11:21 AM
Wanad je offline   Profil uživatele Wanad   Find more posts by Wanad   Foto galerie člena Wanad   Click here to Send Wanad a Private Message   Add Wanad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanad
Stálý Člen

Karma uživatele Wanad - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 4

Jo, kdyz mi posles mejl, tak ti postnu veskerou dokumentaci od svejch (jeste stale rozpracovanejch ale uz chodicich) hodin. Pokud se ti do programovani nechce...tak ti pambu pomoz

Old Post 28-02-2003 v 11:23 AM
Wanad je offline   Profil uživatele Wanad   Find more posts by Wanad   Foto galerie člena Wanad   Click here to Send Wanad a Private Message   Add Wanad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 5

2 Wanad: Taky jsem o tom uchipu uvazoval, ale ma to hacek - je to pro me spanelska vesnice a zeptat se moc koho nemam... Navic, k naprogramovani toho cudla potrebuji nejaky soft (ten by se dal sehnat) a programator; ten bych si nejdriv musel postavit. Coz se mi logicky moc nechce, potrebuju prece spinacky. Krome toho jsem skoro slepej, takze se mi to dela dost blbe - jsem rad, kdyz vidim nozicky od DILek a mohu je spocitat. Takze i kresleni tistaku rucne je pro me problem - neco jinyho je to navrhnout na obrazovce a nechat udelat. Jenze nechat udelat se vyplati aspon 8 desek, radeji vic, at se rozpusti naklady za kulisy atd... Jsem rad, ze jsi nabidl pomoc se svou verzi, ale silne se obavam, ze bych nebyl z dokumentace mec chytrej - ale kouknu se rad, pokud posles alespon zhruba popis, co by to melo umet a na jakem HW by to melo chodit - treba se neco priucim a bude se mi to hodit i na neco jinyho. Jestli tedy ano, postni neco na viridis@seznam.cz. Dopredu diky.

2 kmotr: s tim nastavovanim - idea je takova, ze (bez citace) se jednorazove prepoji vstup 4020ky z vystupu Q14 4060ky na vystup Q4 (nejryclejsi) a trimrem se nastavi perioda spinani (jedna LED) na 11 min a 15 sec, prepne se zpet a jemne doladi na 24 hodin uz za provozu, drobna chybka se (snad) doladi postupne. Tabulka casu prilozena. Snad se moc nerozhodi....

Q SEC MIN HOD ČAS

0........5.2734375.......0.09.....0.00.....00:00:05
1......10.5468750.......0.18.....0.00.....00:00:11
2......21.0937500.......0.35.....0.01.....00:00:21
3......42.1875000.......0.70.....0.01.....00:00:42
4......84.3750000.......1.41.....0.02.....00:01:24
5.....168.7500000.......2.81.....0.05.....00:02:48
6.....337.5000000.......5.63.....0.09.....00:05:37
7.....675.0000000.......11.25.....0.19.....00:11:15
8....1350.0000000.......22.50.....0.38.....00:22:30
9....2700.0000000.......45.00.....0.75.....00:45:00
10....5400.0000000.......90.00.....1.50.....01:30:00
11...10800.0000000....180.00.....3.00.....03:00:00
12...21600.0000000....360.00.....6.00.....06:00:00
13...43200.0000000....720.00.....12.00.....12:00:00
14...86400.0000000....1440.00.....24.00.....24:00:00

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Naposledy upravil viridis 28-02-2003 v 13:56 PM

Old Post 28-02-2003 v 11:57 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kmotr
Nový Člen

Karma uživatele kmotr - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 13 

Příspěvek č. 6

2viridis: jen pro upresneni, at nedojde k omylu, 4060 je 14-stavovy (stupnovy) citac a 4020 je 14-bit delicka, takze je to naopak.

jinak se mi do procesoru taky nechce jit, jednak na to nemam tedka cas, ale hlavne mam pocit, ze to neni takova vyzva

Old Post 28-02-2003 v 12:15 PM
kmotr je offline   Profil uživatele kmotr   Find more posts by kmotr   Foto galerie člena kmotr   Click here to Send kmotr a Private Message   Add kmotr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 7

Hmm, na katalogovym liste je napsano 4060: 14-bit binary counter and oscillator a 4020: 14-bit binary counter, tak jsem si myslel, ze 4060 je vlastne 4020 s oscilatorem, tim padem s nevyvedenyma nekteryma nohama. No, hlavne, ze to deli....
Cau v pondeli !

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 28-02-2003 v 13:39 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
brel
Stálý Člen

Karma uživatele brel - 51% PěstitelskáKarma uživatele brel - 51% PěstitelskáKarma uživatele brel - 51% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 126 

časovač Příspěvek č. 8

Zdravím,
to: viridis. Vytáhl jsi do diskuze věc, která mi taky už nějakou dobu leží v šuplíku 3N. I já jsem hledal časovač s nezávisle nastavitelnou periodou sepnutí a vypnutí. Bude se určitě hodit: plynulé nastavení spínání od cca deset vteřin v minutě až po denní cyklus, univerzální použití, cena mírná, do 500,- když to vyjde. Myslím, že pro toto použití stačí RC oscilátor, nemusím spouštět zavlažování s přesností na vteřinu. Viděl bych to jako krabku zasunovací do zásuvky, ve které je taky zásuvka pro připojení spotřebiče. Na krabce dva potenciometry pro nastavení doby sepnutí a vypnutí. Obvod by spínal síťové relé, zapojení využívá další pomocné relé k tomu cena krabky = suma 200,- a to nemáme plošňák a součástky... Po prozkoumání různých možností, viz výše, jsem našel schema, které při zachování maximální jednoduchosti - 1 DIL, max ještě děličku, (použitelný rozsah kmitočtu vnitřního oscilátoru je 1Hz až 100 kHz) splňuje všechny požadavky, předkládám k posouzení.

Old Post 01-03-2003 v 08:05 AM
brel je offline   Profil uživatele brel   Find more posts by brel   Foto galerie člena brel   Click here to Send brel a Private Message   Add brel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
brel
Stálý Člen

Karma uživatele brel - 51% PěstitelskáKarma uživatele brel - 51% PěstitelskáKarma uživatele brel - 51% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 126 

časovač Příspěvek č. 9




Přetištěno bez souhlasu autora (nevím kde bych ho hledal...)
Periodický spínač s časovačem CMOS 4541
Potřeboval jsem periodický spínač s možností regulovat v širším rozmezí čas sepnutí i čas prodlevy,
a to za únosnou cenu. Po několika neůspěšných pokusech s časovačem 555 jsem našel v AR 1/1995
návod na časovač s integrovanýmobvodem CMOS 4541. Obvod 4541 obsahuje oscilátor RC a děličku s programovatelným dělicím poměrem, takže s běžnými hodnotami součástek poskytuje na svém výstupu pravoúhlý signál s periodou až několika hodin. Během jednoho odpoledne jsem sestrojil časovač, který mým požadavkům plně vyhovoval. Se součástkami uvedenými na schématu (obr. 1) lze dosáhnout
spínacích časů od 50 s do 18 min. a prodlevu od 30 s do 46 min. Dobu sepnutí určuje odpor součástek R1, P1 a kapacita kondenzátoru C2, dobu prodlevy určuje odpor součástek R2, P2 a rovněž kapacita kondenzátoru C2. Uvedené součástky určují kmitočet oscilátoru, jehož výstupní signál se dále dělí v děličce. Dělicí poměr se programuje zapojením vývodů12 a 13 IO1 podle tab. 1. Písmeno H v tab. 1 znamená vysokou úroveň napětí (HIGH) na vývodu (vývod spojen s kladným napájecím napětím), L znamená nízkou úroveň napětí (LOW) (vývod spojen se zemí napájení). Kromě dělicího poměru je možno ovládat i různé funkce obvodu 4541. Zapojení příslušných ovládacích vstupů je na obr. 2, potřebné ovládací úrovně jsou v tab. 2 (písmeno X znamená, že na úrovni napětí na vývodu nezáleží). Periodický spínač je napájen stejnosměrným napětím 12 V ze stabilizovaného zdroje. Dvě relé jsem použil z toho důvodu,že jsem potřeboval spínat síťové napětí (230 V/2 A). Pokud chceme spínat malé napětí a malý proud, použijeme jako výstup periodického spínače druhý kontakt relé Re1. V tom případě relé Re2 a příslušný spínací tranzistor nepoužijeme. Po zapnutí napájecího napětí jsou relé vypnuta a běží doba prodlevy, po jejím uplynutí relé sepnou a běží doba sepnutí. Po uplynutí doby sepnutí relé opět vypnou a běží doba vypnutí atd. - celý děj se neustále periodicky opakuje. Pokud bychom potřebovali pouze jeden cyklus, spojíme ovládací vstup MO (vývod 10 IO1) se zemí - dělička se po naplnění zablokuje.
Seznam součástek
R1 10 kΩ, miniaturní
R2 5,6 kΩ, miniaturní
R3 47 kΩ, miniaturní
R4, R5 1,5 MΩ, miniaturní
R6, R7 2,2 kΩ, miniaturní
R8 1 kΩ, miniaturní
P1 1 MΩ/lin., potenciometr
P2 250 kΩ/lin., potenciometr
C1 100 nF, keram.
C2 68 nF, fóliový
C3 100 pF, keram.
D1 LED
D2, D3 1N4148
T1, T2 BC327
IO1 CMOS 4541
Re1 relé M4-12H
Re2 relé H200SD1

Old Post 01-03-2003 v 08:06 AM
brel je offline   Profil uživatele brel   Find more posts by brel   Foto galerie člena brel   Click here to Send brel a Private Message   Add brel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 10


Zdar a dik - o 4541 jsem taky uvazoval, ale nejak se mi nelibila, s krystalem to nepodelis a s RC clenem to delalo psi kusy, tak jsem to zahodil.
Provedl jsem nejaky pokusy s cmosovou 555kou, snad to bude dost stabilni a na prkynku jsem vypotil takovy bastl - uz mi to na 100le pekne blika. Predkladam k posouzeni predbezny schema, signal pro opto se bude brat z bistabilaku ze 4011-ky, z jedny nebo druhy strany volitelne, 24hodinovy cyklus jede porad dokola bez resetu, bude jej mozno prepojit na rychlejsi provoz (/2, /4, /8, /16 atd), vstup 4017 pujde prepojit na pomalejsi (podeleny) clock ze 4020-ky:

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 03-03-2003 v 13:37 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sunrise
Stálý Člen

Karma uživatele Sunrise - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 83  

Nápad Příspěvek č. 11


Hi All,
předkládám k úvaze řešení, které sice mírně nesplňuje jeden z požadavků zadání (200,-Kč za součástky je přece jen trochu málo), zato však nabízí možnosti nevídané u běžných, komerčně vyráběných časovačů.

Konstrukce je poplatná požadavku na minimální pořizovací cenu, kterou (při kompletním osazení) odhaduji na cca 400,-Kč. Základ tvoří jednočipový mikropočítač řady 51 ve spojení s obvodem PCF8583 (sdružuje v sobě nízkopříkonové hodiny reálného času, RAM 240B, interface I2C). Tato kombinace umožňuje realizovat na jednoduchém HW funkce, které by "growerský" časovač IMHO postrádat neměl:

Autonomní hodiny reálného času (jako u PC - doba provozu bez napájení až několik let).

Ochrana výbojek proti zničení krátkým výpadkem el. sítě - procesor průběžně kopíruje datum a čas do zálohované RAM, což lze po obnově napájení využít k rozhodnutí "zapnout||počkat(jak_dlouho)". Odpojovač je výsadou startérů luxusních a drahých - takže komu někdy shořel sodík následkem "horkého startu" bez dozoru, jistě toto opatření uvítá :-\\.

Watchdog - absence integrovaného WDT je známou nectností "původní" řady MCS51, což se mi právě v této aplikaci jeví jako vada dosti podstatná.

S těžkým srdcem jsem oželel sériovou komunikaci s PC, která by užitnou hodnotu zařízení nepochybně zvýšila, nebylo však možno obětovat jediný pin procesoru (z téhož důvodu je např. řízení čtyřmístného displeje "dořešeno" součtovým hradlem ze tří diod).

Uživatelské rozhraní je z cenových důvodů omezeno na 4místný LED displej (desetinné tečky slouží jako pomocné kontrolky) a 3 tlačítka (Menu/Enter, UP,DN), což by pro zobrazení a editaci několika málo časových údajů mohlo stačit.

Zvolený typ výstupního relé umožňuje dvoupólové spínání zátěže až 900W (IMHO několikanásobná rezerva, "bramboráři:fuck:" nechť si objednají řídicí systém na_klíč&&někde_jinde).

Ke schématu samotnému není příliš co dodat. Díky "výkonovým" portům obvodu 2051 mohou být segmenty displeje připojeny přímo k procesoru, bez budičů. Displej pracuje v multiplexním režimu, řídící bity pro spínání společných anod zároveň obsluhují klávesnici.

Napájení obvodu PCF8583 je zálohováno 3V lithiovým článkem, za běžného provozu dle potřeby dobíjeným (R10, DZ1, D2, R11). Oscilátor hodin RTC lze přesně doladit trimrem C2.

Úroveň L na výstupu /INT (RTC alarm - otevřený kolektor) vyvolává HW reset mikropočítače (sepnutím T1). Tato událost nastává při ev. chybě za běhu programu, jejímž (žádoucím) důsledkem je selhání komunikace mezi PCF8583 a procesorem. Ten za běžných podmínek cyklicky "nařizuje budík" na 2 sekundy před právě aktuální čas. Pokud program "zatuhne" a tento údaj včas nezmění, po vypršení limitu budík zazvoní - a shodí procesor. Kondenzátor C12 ošetřuje stav trvalého sepnutí výstupu /INT.

Časová konstanta obvodu R9,C10 mírně zpomaluje reakci tranzistoru T6 na změnu stavu P3.7, čímž je omezen vznik napěťových špiček na vinutí relé - ochranná dioda D9 má pak méně práce.

Schéma zapojení nemusí být vykládáno zcela striktně. Jde svým způsobem o stavebnici, jejíž variabilita je dána možností osadit jen obvody, potřebné pro funkci v konkrétních podmínkách. Komu se např. doma povaluje nevyužitý adapter, nebude celkem logicky utrácet peníze za síťový transformátor (alternativní napájení uvedeno ve schématu). Totéž platí o výstupním relé, máme-li ve stávající elektroinstalaci stykač - rozhraní pro jeho obsluhu lze řešit mnoha způsoby (vesměs levnějšími, než kolik stojí relé). Při troše štěstí se takto lze vejít i do 200,-Kč.

Schéma tedy máme. Najde-li se několik zájemců o stavbu, udělám během několika týdnů i tišťák (pro 2-3 lidi se s ním s..t nebudu, pro více už by to smysl mělo). SOFTWARE TAKTÉŽ!

S_a_Y__N_O__t_O__T_h_E__F_E_A_R_!!!

Old Post 15-03-2003 v 16:05 PM
Sunrise je offline   Profil uživatele Sunrise   Find more posts by Sunrise   Foto galerie člena Sunrise   Click here to Send Sunrise a Private Message   Add Sunrise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kmotr
Nový Člen

Karma uživatele kmotr - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 13 

Nápad Příspěvek č. 12

Jinak se omlouvam zucastnenym za downtime, ale nejak to nestiham a navic jsem si rek, ze nez se pustim do hodin, dodelam zesak a par veci k nemu.

Zaujalo mne to procesorove reseni, akorat je mimo pozadavky. Ono by se mozna vlezlo do 200, ale jsou s tim spojene jine problemy, ja napr. nemam programator. Ale na praci s mikroradicema se chystam, takze dik za schema, bude to dobra inspirace.

viridisi, nemas nekde odkaz na datasheet te delicky s vestavenym oscilatorem? mne to docela zaujalo, protoze pod timhle oznacenim jsem vzdycky nasel akorat delicku.

Old Post 04-04-2003 v 09:08 AM
kmotr je offline   Profil uživatele kmotr   Find more posts by kmotr   Foto galerie člena kmotr   Click here to Send kmotr a Private Message   Add kmotr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 13

http://www.hanssummers.com/electronics/datasheets/ - 4060 14-bit binary Ripple Counter Fairchild Semiconductor 83K

Old Post 04-04-2003 v 09:46 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 14

Tak jsem to nakonec zahodil vsechno - a zacal jsem se znova ucit assembler. Neni boha, abych se se soucastkama nedostal pod 150.-
Wanad mel pravdu.
A pak s tim mikrochipem konecne postavim ten zapraskany ECmetr. Uz me strasi i po nocich.
A ted jdu vymejslet a psat.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 06-05-2003 v 09:04 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
breeder
Grower Team

Karma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% PěstitelskáKarma uživatele breeder - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 1611  

Příspěvek č. 15

nazdar chlapi,
tak jsem to tu trochu probral od zbytečnýho balastu,
tak se nedivte, že tu část příspěvků chybí

člověk si musí postavit skříň, aby mu slunce vycházelo a zacházelo každý den, kdy on chce

buď sám sebou bohem › postav si skříň a pořiď si lampu

Old Post 09-05-2003 v 08:49 AM
breeder je offline   Profil uživatele breeder   Find more posts by breeder   Foto galerie člena breeder   Click here to Send breeder a Private Message   Add breeder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 16



Tak, nejakou dobu trvalo, nez jsem postavil programator a trochu se naucil assebler PICu (12F675, cca 50.- Kc). Casovac chodi a obsahuje jenom nezbytne soucastky, takze by se do 200 vlezt mel. Problem je s napajenim - pristroje, urcene pro CR, potazmo EU, musi mit atest, pokud jsou na 220. Takze, ackoli to chci napajet 220V, je nutno nalezt obezlicku.
Casovac je vyzkouseny pri napajeni 5V, je treba jej prekopat na 220V - prosim tedy cleny, kteri se v elektrice rochni, aby zkontrolovali schema, nez zacnu navrhovat definitivni desku pro distribuci, aby mi to trochu zkritizovali. Zarizeni nema zadny display, pouze 2 LED, reprak a jedno tlacitko - cenove duvody.
Prosim hlavne o kontrolu napajeci a spinaci casti. Dik.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Naposledy upravil viridis 21-11-2003 v 12:56 PM

Old Post 21-11-2003 v 11:24 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:44 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7513870 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív